Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SUNAR’IN GELENEKSEL ÇANAKKALE TURU

Yayınlanma Tarihi :
SUNAR’IN GELENEKSEL ÇANAKKALE TURU

sunarmisirAdana’lı gıda devi Sunar Grup, Çanakkale Ruhunu tüm çalışanlarına yaşatmak amacıyla her yıl moral-motivasyon etkinlikleri kapsamında 45çalışanı ile birlikte Çanakkale Gelibolu Yarımadasına ziyaret düzenliyor. Sunar Grup CEO’su Hüseyin Çomu, “Bu ülkeyi korumak ve hep daha ileriye taşımak için kanını döken ecdadın torunları olarak bizlerde bugün daha müreffeh bir Türkiye için terimizi dökmeliyiz!” dedi.

Moral-motivasyon etkinlikleri kapsamında her yıl ortalama 45 çalışanı ile Çanakkale Turu düzenleyen Sunar Grup, bu sayede personelinin çalışma hayatı dışında da takım ruhuna ve tarih bilincine katkı sağlıyor. Artık gelenekselleştirdiği bu etkinlikle çalışanların tarih ve millet olma bilincine katkı koymayı hedefleyen Sunar Grup, tur kapsamında; Gelibolu yarımadasını, Çanakkale Şehitler Abidesini, Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitliğini, Conk Bayırını, ve Anafartalar Ovasını görme imkanı buluyor.

Sunar Grup CEO’su Hüseyin Çomu; “2008’den bu yana 350’den fazla çalışanımızı dedelerimizin verdikleri insanlık dersleriyle dolu, o insanüstü mücadeleyi göstermek üzere Çanakkale’ye ziyarete götürüyoruz. 253.000 vatan evladının şehit olduğu Çanakkale savaşının izlerini bir bir görmemize imkânı sağlayan bu tarihi gezi, çalışanlarımıza her seferinde oldukça duygulu anlar yaşatıyor. Bugün vatanımızın her bir evladı burada yaşananları öğrenmeli bilmeli diye düşünüyor elimizden geldiğince başta kendi çalışma arkadaşlarımızla bunu sağlamaya çalışıyoruz. Tüm büyük şirketler bunu görev edinmeli diye düşünüyoruz. Bu ülkeyi korumak için kanını döken ecdadın torunları olarak bizlerde bugün daha müreffeh bir Türkiye için terimizi dökmeliyiz! Daha çok çalışarak, gayret göstererek Güçlü ve Büyük Türkiye’yi yani Yeni Türkiye’yi inşa etmeliyiz” dedi.

TURA KATILAN ÇALIŞANLAR NE DİYOR?

Yüksel Erdoğan / 52: Tabi biz uzun yıllar görmek istedik orayı ama nasip olmamıştı bir türlü. Şirketimiz sayesinde geçen yıl gittiğimizde gördüm ki; insanımızın oradaki üstün gayretlerini, mücadelelerini, oradaki coğrafi fiziki şartları yerinde görmeden anlamamız mümkün değil. Dil, Din, ırk farkı gözetmeksizin Anadolu’nun ve tüm Osmanlı topraklarında bulunan daha bıyıkları terlememiş binlerce Vatan Evladının düşman karşısında verdikleri o onurlu mücadeleyi görmek ve o duyguları orada yaşamak apayrı bir his veriyor. Çanakkale’den dönerken özellikle biz anne babaların evlatlarımızı oraya götürüp bu duyguları içlerinde filizlenmesini sağlamak asli görevimiz olmalı diye düşünmüştüm.

Neşe Arısoy / 38: Şirketimiz sayesinde ilk kez Çanakkale’ye gittim. Çok farklı bir duyguydu. Vatan sevgisi çok ayrı bir şeymiş, her şeyi silip sadece vatan sevgisini yüreğine koyan insanların varlığını hissetmek bambaşka bir duyguydu. Ve daha da önemlisi merhamet… Yaralı İngiliz askerini kucağında taşıyan askerimizin heykelini gördüğümde ve hikayesini dinlediğimde gözyaşlarıma hakim olamadım.

Ufuk Tor / 38: Çanakkale’yi 2010 yılında ziyarete gittiğimizde milli duyguyu tarif edilemez bir şekilde yaşadım. Anlatın deseniz anlatamam herkesin gidip orada o duyguyu yaşaması lazım. Belki hiç gidemeyecektim, şirketimiz sayesinde gittim ve minnettarım.

Kadir Aydın / 32:  Askerliğimi Çanakkale’de yaptım ama Şirketimizle ziyarete gittiğimdeÇanakkale Ruhu’nudaha iyi anladım. Bize anlatılanlardan çok ama çok daha fazlasını orada ziyaretlerimiz esnasında öğrendik, gururlandık, bilinçlendik. Yine gitmek isterim.

Münibe Gül / 29: Bu gezi bana Ülkemizin kıymetini daha iyi anlamamı sağladı. Neler feda ettiğimizi ve bize emanet edilen şeyin ne olduğunu daha iyi görmüş oldum. Muhakkak herkesin bu vatanın kıymetini anlamak için oralara gidip ne zorluklar çekildiğini görmesi lazım.

Abdurrahman Güner / 42: Çanakkale’den dönerken, bundan sonraki hayatımızda çocuklarımıza oraları çok iyi anlatmamız, öğretmemiz gerektiğini anladım. Hatta Milli Eğitim Bakanlığımızın ilköğretim düzeyindeki tüm çocuklarımızı Çanakkale’ye düzenli olarak en az bir kere götürmesi gerektiğini düşünüyorum.

Mustafa Şaşmaz / 43: Geçen yıl Haziran ayında Çanakkale’ye gittik. Atalarımızın canını hiçe sayarak Vatan, Bayrak, Ezan, Namus uğruna nasıl savaş verdiklerini gördükten sonra daha farklı birisi oldum.  Halimize ve günümüze şükrettim. Allah binlerce kez razı olsun.

YORUM YAP