DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SÜMER: “GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

Yayınlanma Tarihi :
SÜMER: “GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

orhan

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, görevinin başında olduğunu bildirdi. gundemadana.com’a özel açıklama yapan İl Başkanı Sümer, başarısız olduğu yönündeki söylemlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. 2009 yerel seçimleri sonrasında Adana’da sadece Çukurova Belediyesi’nin CHP’li olduğunu ancak 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Çukurova ile birlikte Türkiye’nin 45 ilinden daha büyük Seyhan ilçesini de CHP’li yaptıklarını belirten Sümer, Karataş’ın yeni belediye başkanının da CHP’li olduğuna dikkati çekti. Adana’da tek CHP’li ilçe belediyesi varken bu sayının 3’e çıkarıldığını anımsatan Sümer, “Belediye başkanlarımıza üstün başarılar diliyorum. Gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm partililerimize ve adaylarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
İstifa etmesini gerektirecek bir durum olmadığını belirten Sümer, “Yaşamımın hiçbir döneminde partimin dışında herhangi bir oluşumun içinde yer almadım. Partimin sade üyesi olmak bile benim için onurdur. Partinin üyesi olup başka oluşumlarla hareket edenler, partinin başarısız olması için ihanet yolunu seçenler, adaylarımızın yanında yer almayanlar dönüp önce aynaya bakmalıdır. Bu arkadaşlarımızı vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum” diye konuştu.

“GENEL MERKEZİN KARARINA SAYGI DUYARIM”
28 yıldır partinin her kademesinde görev almış biri olarak makam mevki peşinde olmadığını, bazı kişiler gibi partiyi kullanarak rant hesabı yapmadığını savunan Sümer,  CHP’nin başarısı için mücadeleye devam edeceğini kaydetti.
Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Adana’da da üye artırma çalışmalarını sürdüreceklerini, partinin tüm kesimlere açılmaya devam edeceğini belirten Sümer, her seçim sonrası il ve ilçe başkanlarıyla hatta genel başkanla ilgili çeşitli dedikodular üretilebildiğini vurguladı. Sümer, “Mücadeleden kaçmam. Genel Merkezin vereceği her türlü karara da saygı duyarım. Komik gerekçelerle görevden kaçmamızı kimse beklemesin” dedi.

YORUM YAP