Ankara Escortları

DOLAR32,1861% 0.09
EURO34,9044% -0.21
STERLIN41,0350% 0.24
FRANG35,2140% -0.23
ALTIN2.492,69% -0,42
BITCOIN69.816,00-1.598

ŞUBE BAŞKANI’NDAN BÖLGE MÜDÜRÜNE PLAKET

Yayınlanma Tarihi :
ŞUBE BAŞKANI’NDAN BÖLGE MÜDÜRÜNE PLAKET

kizilay_plakeyKızılay Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında TUİK (Türkiye İstatistik Kurumu) ile Türk Kızılay’ı Adana Şube Müdürlüğü, DSİ Havuzbaşı tesislerinde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Kızılay Adana Şube Müdürü Meltem Küçükgül ve TUİK Bölge Müdürü Durmuş Ali Şahin’in yanı sıra çok sayıda TUİK çalışanı katıldı.

Kızılay Haftası vesilesi ile açıklama yapan Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı:   “1868 yılından bu yana Ulusal ve Uluslararası alanda her koşulda insanların acısını hafifletmeye çalışan ve hizmetlerinde hiçbir ayrım ve çıkar gözetmeyen Türk Kızılayı, ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşudur. 145 yıldır insan onurunun korunması amacıyla, gönüllü olarak çalışmalar yürüten Türk Kızılayı, günümüze kadar yurtiçi ve yurtdışında milyonlarca ihtiyaç sahibine halkımızın yardım elini uzatmıştır” şeklinde konuştu.

Savaşta ve barışta, sosyal hayatta, Uluslararası alanda ve afetlerde birçok görev üstlenen Türk Kızılayı, mensubu oldukları Hareketin 7 temel ilkesinden biri olan gönüllülük esasına göre çalışmalarını yürüttüklerini belirten Saygılı, “Türk Kızılayı, halk sağlığı ile yakından ilgilenen bir kurum olarak Türkiye’de kan hizmetlerinin kurulup geliştirilmesi görevini üstlenmiştir. “Güvenli Kan” temini projesi ile ülkemizin kan sorununu çözmeyi hedefleyen Türk Kızılayı, ülkemizin kan gereksiniminin önemli bir bölümünü karşılamaktadır” şeklinde ifade etti.

Türk Kızılayı’nın çalışmaları zamanla sınırlı değildir diyen TUİK Bölge Müdürü Şahin ise, “Yılın 365 günü Kızılaycılar ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmamaktadır. Bu sebeple Kızılay’a gösterilen ilgi de bir hafta ile sınırlı olmamalıdır. Unutulmaması gereken Kızılay’ın hepimizin Kızılay’ı olduğu, hepimizin bir gün Kızılay’a ihtiyacı olabileceği gerçeğidir” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, bir hafta sürecek olan etkinlikler kapsamında bölgede bulunan okullara ve kamu kurumlarına  da Kızılaycılığın tanıtımı, eğitimi ve misyonunun anlatılacağı bildirildi. Toplantı, Başkan Saygılı’nın, TUİK Bölge Müdürü Şahin’e Kızılay’a verdiği desteklerinden dolayı teşekkür edip, plaket vermesiyle son buldu.

 

YORUM YAP