DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SÖZLÜ, RAHAT NEFES ALDI

Yayınlanma Tarihi :
SÖZLÜ, RAHAT NEFES ALDI

sozluÇeşitli itirazlara rağmen mazbatasını alarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğuna oturan Hüseyin Sözlü, binlerce kişiye seslendi. Mazbatanın ardından rahat bir nefes alan Sözlü’nün mutluluğu yüzüne yansıdı. Adana Büyükşehir Belediye binası önünde toplanan kalabalık Sözlü’ye sevgi gösterilerinde bulundu. Hüseyin Sözlü, görevi Adana’ya damgasını vuran Aytaç Durak’tan  devraldı.

Tören öncesi Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na  çelenk koyan Sözlü, buradan belediye binasına kadar yürüdü. Sözlü, kalabalık eşliğinde Aytaç Durak’la buluştu. Görevini devraldıktan sonra eski binanın balkonuna çıkan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı yaklaşık bir saat boyunca binlerce kişilik kalabalığa hitabetti.. Sözlü’nün görevini devralması onuruna havaifişekler patlatıldı, meşaleler yakıldı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü makamına gelirken Büyükşehir Belediyesi önünde yaklaşık 5 bin kişi toplandı. Yeni başkan konuşmasında “Sadece beni seçen yüzde 34’ün değil, yüzde 66’nın da belediye başkanı olacağım. Amacım partileştirmek değil, Adanalılaştırmaktır” diye konuştu.
Aytaç Durak’ın görevden alınmasını eleştiren konuşmasında Sözlü ayrıca hem Durak’a hem de Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a, kente hizmetleri, kendisine siyasi destekleri dolayısıyla teşekkür etti, Adana için beyaz bir sayfa açtığını da belirten Sözlü, “Başta valimiz ve diğer bürokratlarla hizmette birlikte olacağız. Adana’nın en ufak bir kaybına gönlümüz lazım olmaz” dedi
Törene MHP’nin ile gelen yöneticileri, milletvekilleri ve çevre il ve ilçelerin MHP’li belediye başkanları da katıldı.

YORUM YAP