DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SÖZLÜ, KİLİSE’YE GİTTİ

Yayınlanma Tarihi :
SÖZLÜ, KİLİSE’YE GİTTİ

kilise ziyareti3Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’da faaliyet gösteren Bebekli Kilise’yi (Saint Paul Church) ziyaret ederek, Peder Francis Dondu ve kilise cemaatinin Paskalya Bayramı’nı kutladı.

Peder Francis Dondu ile bir süre sohbet eden Başkan Hüseyin Sözlü,“Adana’da yaşayan herkes bizim hemşehrimizdir. Kendilerinin Paskalya Bayramı’nı kutluyorum. Adana’da mutlu ve huzurlu bir şekilde bayramlarını geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Kilise binasının tarihi eser kapsamına girmesinden dolayı tuvalet inşa edilmesi, boya badana yapılması gibi bazı ihtiyaçların karşılanamadığını öğrenen Hüseyin Sözlü, kiliseyi gezerek, tarihi eser dokusuna zarar vermeden ihtiyaçların karşılanıp karşılanamayacağına dair inceleme yaptı ve bazı eksiklerin kanunlar dahilinde tamamlanabileceğini belirtti.

Hindistan asıllı Peder Francis’le,  doğup büyüdüğü şehir, Hindistan ve oradaki dini yapılanma hakkında da sohbet eden Hüseyin Sözlü, geçmiş yıllarda kutlanan bir Paskalya Bayramı sırasında kiliseye yapılan saldırıyla ilgili de bilgi aldı.

Peder Francis Dondu da Başkan Hüseyin Sözlü’nün samimi ve sıcak tarzından dolayı mutlu olduğunu, ilk fırsatta kendisini ziyaret ederek, hem tebriklerini ileteceklerini hem de bazı sorunlarını kendisine aktaracaklarını ifade etti.

YORUM YAP