Gündem Adana

SÖZLÜ, GÖREVİ NASIL VE NE ZAMAN DEVRALACAK?

SÖZLÜ, GÖREVİ NASIL VE NE ZAMAN DEVRALACAK?
02 Nisan 2014 - 20:48

huseyinsozlu1Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Hüseyin Sözlü, MHP’ni Adana’da kuran Başbuğ Türkeş’in vefat yıl dönümüne de denk gelen Cuma günü görevini devralacağını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Sözlü, 4 Nisan Cuma günü Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevini törenle teslim alacak.

Sözlü, MHP Adana İl Başkanlığı’nda, itiraz edilen sonuçları bekleyen vatandaşlara partinin birinci katının penceresinden kısa bir açıklama yaptı. Sözlü,  4 Nisan Cuma gününün, MHP’nin Kurucu Genel Başkanı, Başbuğ Alparslan Türkeş’in 17. vefat yıl dönümü olduğunu hatırlattı. Bu yıl dönümü münasebetiyle kazanılan başarının daha da anlamlı hale geldiğine vurgu yapan Sözlü, “Başbuğun vefat yıl dönümü 4 Nisan ve üstelik mübarek bir gün olan Cuma. Biz de inşallah böylesi anlamlı bir yıl dönümünde ve mübarek bir günde Sabancı Merkez Camii’nde Cuma namazını kılacağız. Sonra merhum Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü nedeniyle mevlid-i şerif icra edilecek. Ondan sonra da görevimizi devralmaya gideceğiz” dedi.