Gündem Adana

SÖZLÜ BEYAZ SAYFA AÇTI

SÖZLÜ BEYAZ SAYFA AÇTI
10 Nisan 2014 - 15:16

huseyinsozlu1Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü koltuğuna oturur oturmaz yaptığı ilk açıklamasında “Beni bu makama layık gören tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum” dedi. Birlik ve beraberlik mesajı da veren Başkan Sözlü, “Beyaz sayfa açıyorum” diyerek, bu samimiyetinin doğru anlaşılmasını istediğini kaydetti.

Başkan Sözlü hesaplaşmaya değil herkesi kucaklamaya geldiğini dile getirerek, görev süresi boyunca her mahalleye, her ilçeye, her köye, her eve hizmet götürmeyi hedeflediklerini ifade etti. Sözlü, “Belediyeciliğin gülümseyen yüz, uzatılan eli geri çevirmeyen cömertlik, darda kalanların acil yardımı olduğunu göstereceğiz. Bana oy veren vermeyen, seven sevmeyen herkesin başkanıyım. Bu şehir hepimizin öyle olmaya da devam edecek. Çünkü biz birlikte Adanayız, hep birlikte Türkiye’yiz ve bu şehri birlikte yöneteceğiz. Adana’mızın geleceği için getirilen her proje mutlaka değerlendirilecektir. Kazanamayan Belediye Başkan Adaylarımızın projeleri de uygun gördükleri takdirde değerlendirilebileceğini belirtmek isterim. Merkezi Hükümetin Adana’mızda yapacağı yatırımlarda bizlere düşen her türlü alt yapının hazırlanacağını da belirtmek istiyorum” diye konuştu.

“YATIRIMCININ ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ”

Başta Adanalı işadamları olmak üzere yatırımcıların önünü açacaklarını da dile getiren Başkan Sözlü, “Başka şehirlerde yaşayan başta Sabancı Ailesi olmak üzere Adanalı işadamlarımızdan şehrimize sahip çıkmalarını ve yatırım yapmalarını bekliyorum. Yerel yöneticiler olarak bu konuda kendilerine her türlü desteği vereceğimizden şüpheleri olmasın” dedi.

“SAMİMİYETİMİZ DOĞRU ANLAŞILSIN”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü açıklamasının son bölümünde tüm kesimlere barış eli uzatarak şunları söyledi;

Bugünden itibaren başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm yönetici kadrolarımızla, milletvekillerimizle, siyasi parti yöneticilerimizle, Merkezi iktidarla, Adanamız için hemşehrilerimiz için beyaz bir sayfa açıyorum. Bu yaklaşımımızdaki samimiyetimizin ve içtenliğimizin doğru anlaşılmasını umuyorum. Adana ve Adanalılar için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum