DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SONER ÇETİN’DEN KINAMA

Yayınlanma Tarihi :
SONER ÇETİN’DEN KINAMA

SONERÇukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya “Bu saldırı, CHP’ye, farklı fikirlere, eleştiri hakkına, kısaca demokrasiye ve Meclis’imize yapılmıştır. Saldırganı ve saldırıya neden olanları şiddetle kınıyorum” diyerek tepki gösterdi.

SALDIRTAN PSİKOLOJİ DE ÖNEMLİ

Orhan Övet adlı kişinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Meclis’te yaptığı yumruklu saldırı Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin tarafından da sert biçimde kınandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hiçbir siyasi partinin genel başkanına bugüne dek fiziki saldırı yapılmadığına dikkat çeken Başkan Çetin, “Bu saldırganı sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na yumruk atacak kadar öfkeli yapan nedir? Hangi bakış açısı yüzünden bu noktaya gelinmiştir. Saldırganı, saldırıya neden olan üslûbu ve toplumu bu noktaya getiren kişileri de kınıyorum” dedi.

FARKLILIĞA, FİKRE VE MECLİS’E

Seçim çalışmaları sırasında kimi siyasetçilerin, hem rakiplerini aşağılayan bir üslûp ve hem de yok sayan, ötekileştiren, öfke ve şiddet diliyle konuştuğuna dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin şöyle dedi: Bu saldırı birikmiş öfke tohumlarının,  farklı olanı ‘öteki’ olarak gören anlayışın, ‘öteki’ olarak gördüğünü yok etme arzusunun, farklı fikir ve görüşlere tahammülsüzlüğün ve nefretin sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Bu saldırı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra farklı fikirlere, Meclis’e, demokratik parlamenter sistemimize yapılmıştır. Demokrasiye inanan herkes bu çirkin saldırıya tepki göstermelidir.

YORUM YAP