DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SONER ÇETİN’DEN İMAR SÖZÜ

Yayınlanma Tarihi :
SONER ÇETİN’DEN İMAR SÖZÜ

cetinÇukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, inşaat sektörünün önünü tıkayan  imar sorununun bir an önce çözüleceğine dair güvence verdi. Müteahhitlerle bir araya gelen Çetin, “Baktık olmuyor, Hazine’ye ait yerlerin devrini almayı bile düşünebiliriz” dedi.

10 YIL GEÇTİ HÂLÂ ÇÖZÜLEMEDİ

Yapı müteahhitlerinin çatı örgütü AYEMDER’in kahvaltısında inşaat sektörünün önde gelen isimleriyle buluşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’den, yıllardır bir türlü çözülemeyen imar sorununa çözüm bulması istendi. AYEMDER Başkanı Murtaza Kılçık, imar sorunu çözülemediği için yaşadıkları “arsasızlık çilesi” hakkında bilgi verirken “10 yıldır bu sorun çözülemiyor. Tam çözülecekken davalar, iptallerle karşılaşıyor ve başladığımız yere dönüyoruz. Çukurova’nın ve Adana’nın önünün açılması imar sorununun çözülmesine bağlı. Çözüm Çukurova Belediyesi’nin de yararına olur” diye konuştu.

“EL ELE VERİP BİZLER ÇÖZECEĞİZ”

Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin el ele ve uyum içinde hareket ettiği yepyeni bir dönem başladığına işaret eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Seçilmişler ve atanmışlar birlikte hareket ederek imar sorununa kesin çözüm bulacağız. Bu sorun, inşaat sektörünün önünü tıkadığı gibi piyasanın açılmasında ve işsizliğin azaltılması konusunda da engel oluşturuyor” diye yakındı. Adana’nın önünün, imar sorununun bir an önce çözülmesiyle açılacağını vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Çetin, çözüm için şunları söyledi:

HAZİNE’YLE DE UZLAŞMAMIZ GEREKİYOR

“Hazine’yle uzlaşacağımız bir yolu mutlaka bulmamız ya da bir formül üretmemiz gerekiyor. Sorun kilitlenmiş durumda. Yürütmeyi durdurma kararları var. Ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapacağız. Baktık ki olmuyor, benim aklımdan Hazine’ye ait yerlerin belediyeye devri noktasında bir çözüm dahi geçiyor. Neyse ki şanslı dönemdeyiz; Büyükşehir de ilçeler de el ele hareket ediyoruz. Biraz daha sabır gerekiyor. 200 civarında kalemi doğrudan veya dolaylı etkileyen inşaat sektörünün önünün açılması demek istihdama da katkı anlamına gelecek. Bu sorun en kısa zamanda çözülecek.”

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış