DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SON ‘DURAK’ CHP Mİ?

Yayınlanma Tarihi :
SON ‘DURAK’ CHP Mİ?

durakGeçirdiği soruşturmalar nedeniyle görevinden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç  Durak, MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Hüseyin Sözlü’de karar kılmasının ardından yeniden sahneye çıktı.
Çeşitli basın yayın organlarında adı CHP ile anılan Aytaç Durak, Hüseyin Sözlü’nün ismi açıklanmadan önce bir televizyon kanalında katıldığı programda kendisini MHP’li hissettiğini açıklamasına rağmen bu kez farklı bir pencere açtı.

Adanalılar’ın anketörler aracılığıyla kapısını çalmaya hazırlanan Aytaç Durak’ın CHP tabanının kendisini istediğine yönelik söylemleri CHP’den aday olabileceği ihtimallerini de günyüzüne çıkardı.
Adanalılar’a cep telefonu mesajıyla yeniden aday olacağını açıklayan Durak, inadından ve eski tavrından da vazgeçmediğini gözler önüne serdi. Önceki seçimlerde de bir partiden aday olmadan önce kafa karıştıran Durak, 30 Mart 2014’te yapılacak seçimlere 6 ay kala yine Adana gündemini kendi üzerine yoğunlaştırmayı başardı.
CHP’de bazı isimlerin Durak’ın adaylığı için kulis çalışması yaptığı iddiaları sert sözlerle yalanlanırken Durak’ın “CHP tabanı bana sıcak bakıyor” sözleri suları iyice bulanıklaştırıyor.
Durak’ın Adanalılar’a gönderdiği mesajın içeriği ise şöyle: “Değerli hemşerim. Yine size danışıyorum. Beni tekrar seçmenizi hazmedemeyen siyasilerin seçmen iradenizi yok ettikleri gibi, bana da neler yaptıklarını biliyorsunuz. Bu haksızlığın hesabını sandıkta beraber soralım diyorsanız, adaylığımı bağımsız mı veya bir partiden mi size danışacağım. Anketçiler kapınızı çalacak. Saygıyla.”

Adana siyasetine yön verenler ve Aytaç Durak’ı iyi tanıyan çevreler, kurt politikacının bağımsız aday olmayacağını ve bir partinin adayı olarak seçimlere gireceğini savunuyor. AKP’nin kapılarını kapattığı, MHP’nin de Hüseyin Sözlü’yü aday olarak benimsediği göz önüne alınırsa Durak’ın CHP ile sıcak temas halinde olduğu ya da olacağı neredeyse kesinlik kazanıyor.
Siyasette son durağının CHP olabileceği kaydedilen Aytaç Durak’ın ANAP, DYP, AKP ve MHP’den sonra CHP’nin adayı olarak seçimlere girerek yeniden belediye başkanlık koltuğuna oturup oturmayacağı da merak konusu olmaya başladı.
Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz’ın CHP’nin adayı olarak seçimlere girmesi halinde istifa edeceğini söyleyen ve önceki seçimde Aytaç Durak’tan belediye başkanlığını kapmaya çalışan ve bu uğurda Durak’ı çok sert sözlerle eleştiren CHP milletvekili Ümit Özgümüş’ün Aytaç Durak’ın CHP flörtü ile ilgili tavrı da merak edilen bir diğer konu olarak hafızalara kazınıyor.

YORUM YAP