DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SOMA ŞEHİTLERİNE VEFA

Yayınlanma Tarihi :
SOMA ŞEHİTLERİNE VEFA

mhp helvaMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Kadın Kolları ve MHP Ceyhan Kadın Kolları, Soma şehitleri için helva dağıttılar.

DUALARLA PİŞİRİLDİ

Adana’da gerçekleştirilen faaliyette MHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz günlerde Manisa’ya bağlı Soma ilçesinde bir kömür madeninde meydana gelen faciada şehit olan işçiler için irmik helvası hazırladılar. Parti binasında el emeği göz nuru dökülerek hazırlanan ve dualarla pişirilen helva, il binasındaki misafirlere ve il binasının bulunduğu sokak üzerindeki esnafa dağıtıldı.

RUHLARI ŞAD OLSUN

Ceyhan’da ise MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevinç Arıkan ve yönetim kurulu, yine Soma şehitleri için helva pişirdiler. Arıkan ve arkadaşları, pişirdikleri helvayı Abdülkadir Ağa Cami  cemaatine ve mahalle sakinlerine ikram ettiler. Her iki yerde de şehit işçiler için Kur’an-ı Kerim’den sureyi celileler okunurken, ayrıca dualar edildi. MHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu “Ailesinin geçimi için toprak altında ve ateş çemberi içinde kalarak hayatını yitirenlerin Cenab-ı Allah’ın nazarında şehit hükmünde olduklarını biliyoruz. Hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun.” dedi.

 

YORUM YAP