DOLAR23,4941% 1.65
EURO25,3814% 1.24
STERLIN29,6171% 1.18
FRANG26,1104% 1.47
ALTIN1.483,92% 1,56
BITCOIN625.916-0.053

SİYASİ ETİK Mİ DEDİNİZ!

Yayınlanma Tarihi :
SİYASİ ETİK Mİ DEDİNİZ!

Yerel seçimler yaklaştıkça atraksiyonlar da peşisıra gelmeye başladı. Parti merkezlerinden umduğunu bulamayan aday adaylarından bazıları safları sıklaştırma yoluna gitti. Aday olamayınca partilerinden istifa edenlerden tutun da başka partilerden meclis üyesi listelerine girmeye çalışanları da gördü bu memleket.

Bu konuda en net duruşu Av. Elif Doğan Türkmen sergiledi. Çukurova’ya kadın eli değsin sloganıyla önemli çalışma yapan İŞKAD Başkanı, başka partilerden aldığı belediye başkan adaylığını elinin tersiyle itmekle kalmadı. Partisi CHP’nin yetkili organlarının belediye meclis üyeliği teklifine de sıcak bakmadı.
Av. Elif Doğan Türkmen, dedikodulara ve iddialara da yanıt olsun diye bir de açıklama yaptı.
Başkan olmak için yola çıktığını ve sorunlara ancak bu şekilde çözüm üretebileceğini ifade eden Türkmen, istese farklı bir partinin belediye başkan adayı da olabilirdi. Ama yapmadı.
Üstelik kendi partisinin belediye meclis üyesi aday adaylarına saygısızlık olacağı gerekçesiyle Büyükşehir ve Çukurova meclis üyeliğinin de siyasi anlayışına ters düşeceğini açık yüreklilikle anlattı.
Şimdi bakıyoruz da bir tarafta Av. Elif Doğan Türkmen gibi siyasi etikle hareket eden bir kadın diğer tarafta oradan oraya savrulan bazı erkekler.
Kimin değirmenine su taşıyacağını bilmeden siyasi rant uğruna küçülmenin ne anlamı var?
Vatandaş artık çok bilinçli, kimin nereden geldiğini, kafa yapısını, planlarını, projelerini iyi kavrıyor.
Kimse kimseyi kandırma telaşına düşmesin.
Sırf egosunu tatmin için sağa sola yalpalayanlardan hayır gelmeyeceğini herkes bilir…
Siyaset topluma hizmet etme sanatıysa herkes bu yönde hareket etsin.
Gelecek nesillere de örnek olsun…
Değil mi ya…

YORUM YAP