Gündem Adana

‘SİYASETÇİ DÜRÜST, ÇALIŞKAN VE SÖZÜNÜN ERİ OLMALI’

‘SİYASETÇİ DÜRÜST, ÇALIŞKAN VE SÖZÜNÜN ERİ OLMALI’
19 Mart 2014 - 13:03

sonercetin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Adayı Soner Çetin, toplumun çeşitli kesimlerinden talepler için “Talep yerinde ve gerçekçiyse ‘evet’ olmayacak bir talepse dürüstçe ‘Hayır olmaz’ deyip gerekçelerini anlatıyoruz” dedi ve ekledi: Siyasetçiler dürüst, çalışkan ve sözünün eri olmalı.

VERİLEN SÖZLER DE TUTULMAMIŞ

Eğlence sektörü çalışanlarının düzenlediği toplantıya katılan CHP Çukurova Belediye başkan adayı Av. Soner Çetin, siyasetçilere karşı toplum genelinde bir güvensizlik olduğuna dikkat çekti. Seçim çalışmaları sırasında çok sık olarak “Seçildikten sonra siz de bizi unutacak mısınız?” biçimindeki yakınmayla karşılaştığına işaret eden Çetin, “Özellikle bir siyasi parti ya da bir siyasetçiyi kastetmiyorum ama halkta siyasetçilere karşı genel bir güvensizlik var. Ya verilen sözler tutulmamış ya da seçilen kişi söz verdiği halde halka sırtını dönmüş” dedi.

“OLAMAYACAKSA ‘OLMAZ’ DEMELİ”

Mahalle toplantısına katılarak halkın, özellikle de Çukurova seçmeninin çok yüksek bir bilinç düzeyine sahip olduğuna işaret eden CHP Çukurova Belediye başkan adayı Çetin, arada “aklın sınırlarını zorlayan talepler” geldiğine dikkat çekerek şöyle dedi: Bazen bizim görev alanımız dışında, kimi zaman da gerçekleşmesi imkânsız sözleri vermemizi isteyenler çıkıyor. Biz ise bazen ‘Bu olmaz, yapamayız’ deyip nedenleri anlatıyor, izah ediyoruz ve karşımızdaki kişiler bizim siyaset bezirgânı olmadığımızı anlıyor, doğrusu da bu.

OY UĞRUNA YALANLAR SÖYLENMİŞ

Bir belediye başkanının önce dürüst ve temiz, çalışkan, sözünün eri,  belediyeyi yönetebilecek kapasite ve niteliklere sahip olmasının zorunlu olduğunu vurgulayan CHP Çukurova Belediye başkan adayı Çetin şöyle devam etti: Siyaset de siyasetçi de önemli ölçüde kirlenmiş durumda. Sırf oy uğruna hayali vaatlerde bulunulmuş, hatta yalanlar söylenmiş. Seçim bitip de gerçek ortaya çıkınca haliyle siyasetçiye olan güven sarsılmış. Ama bizim yoğurt yiyişimiz farklı. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz, derler. Siz bizi asıl seçildikten sonra görün.