tipobet

Gündem Adana

Egobet
Celtabet
Youwin

SİVİL TOPLUM-BELEDİYE İŞBİRLİĞİ

SİVİL TOPLUM-BELEDİYE İŞBİRLİĞİ
18 Kasım 2013 - 14:31

engelsiz_yasam_yuregirYüreğir Belediyesi ile Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği ile ortaklaşa ‘Engelsiz Yaşam Alfabesi Projesi’ni’ hayata geçiriyor. Yüreğir Belediyesi Kültür Evlerinde yürütülecek projede 7 ay boyunca 15 ayrı toplantı yapılacak.

Projenin amacı hakkında bilgi veren Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘Genetik ve sonradan oluşabilecek engellilik durumunu, önleme, karşılaşıldığında ne yapılması gerektiğini anlama ve engelli bireyle beraber yaşamanın kolaylaşabilmesi açılarından halkı bilgilendirme ve bilinçlendirmektir.’ dedi.

Yüreğir de yaşayan engelli vatandaşlara yönelik Adana’da ilk defa ‘Engelli Koordinasyon Merkezini’ hizmete açtıklarını belirten Başkan Çelikcan ‘Bu projeyi 20 Kasım saat 14.00 de yeni açılan Yüreğir Engelli Koordinasyon Merkezinde başlatıyoruz.’ diyerek güzel bir projeyi daha hayata geçireceklerini belirtti.

Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Didem Sürerler bu projeden ailesinde genetik rahatsızlıkları olan bireyler, ailesinde engelli birey olan toplulukların ve yakınlarının faydalanacağını belirtti. Desteklerinden dolayı Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’a teşekkür eden Sürerler ‘ Mayıs ayına kadar sürecek olan programda konusunda uzman kişiler değişik konularda halkımızı bilinçlendireceklerdir.’ şeklinde konuştu.

 

taraftarium24

marmaris tekne turuip stresser