DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“SEYHANLI’NIN SESİNİ HERKES DUYACAK”

Yayınlanma Tarihi :
“SEYHANLI’NIN SESİNİ HERKES DUYACAK”

Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği’nde (TMMOB) uzun süre görev yapan Şehir Plancısı Ulaş Çetinkaya, CHP Seyhan Belediye Meclis Üyeliği 1. Sıra adaylığının ardından ‘ailesi’ olarak gördüğü TMMOB’ye nezaket ziyaretinde bulundu.
TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Nazım Biçer’in yanı sıra çeşitli oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı İKK toplantısına katılan Şehir Plancıları Odası Eski Adana Şube Başkanı Ulaş Çetinkaya, CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ve ekibinin projelerini anlattı.
Seyhan Belediyesi’nin bugüne kadar Seyhanlı’ya olması gerektiği kadar hizmet üretmediğini vurgulayan Ulaş Çetinkaya, “Halktan kopuk, Seyhanımız’ın sesini duymayan, Seyhanımız’ı önemsemeyen yönetim anlayışını değiştireceğiz” dedi.
Hesap verebilir, denetlenebilir, şeffaf belediyecilik uygulamasını yerleştirmek, Seyhanlılar’ın yalnız olmadığını bildirmek için Kent Konseyi’nin kurulmasını sağlayacaklarını kaydeden Çetinkaya, katılımcı yönetim anlayışını Seyhan’da yaşama geçireceklerini ifade etti. Bu amaçla mahalle meclisleri, kadın, gençlik, engelli meclisleri ve esnaf meclisleri kuracaklarını dile getiren Çetinkaya, şunları söyledi:
“Her mahallenin kendi dinamiğine göre belirleyeceği ve belediyenin hizmetlerini konusunda görüş oluşturmasını, yaşadığı bölgede söz sahibi olduğu ve o yeri sahiplendiği mahalle meclisleri oluşturacağız. Kadınlar, Gençler ve Engelliler kendi ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun projeler üretecekler. Bu projeler gerektiğinde uluslararası fonlardan yararlanılarak hayata geçirilecek. Böylece Seyhanımız için Seyhanlımızın düşündüğü gerçek projeleri uygulayacağız. Seyhanlı esnaflar aralarında kuracakları meclislerle sorunlarını, çözüm önerilerini, projelerini bize iletebilecekler ve böylece kendilerine daha etkili hizmetlerle dönmüş olacağız. Kent konseyinin oluşturulması ve yaşama geçirilmesi ile ortak bir kent kültürünün oluşmasını sağlayacağız. Benzer uygulamaları köy tüzel kişiliğini kaybetmiş mahalle olarak adlandırılan yerleşimlerde de kent konseyinin kırsal birimi de oluşturulacak.”
NAZIM BİÇER, MİMAR VE MÜHENDİSİN ÖNEMİNİ VURGULADI
Nezaketinden dolayı Ulaş Çetinkaya’ya teşekkür eden TMMOB İKK Sekreteri Nazım Biçer, TMMOB camiasından belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi adayların çıkmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ulaş Çetinkaya’nın şehir planlamasına hakim, konusunun uzmanı olduğunu belirten Biçer, “Adana’nın gelişimi için mücadele eden arkadaşlarımızın yanında ve destekçisi oluruz. TMMOB olarak bugüne kadar halkımızın rahat bir yaşam sürmesi, kentimizin planlı ve programlı büyüme göstermesi için doğru bildiklerimizi anlattık, bundan sonra da anlatmaya devam edeceğiz. Bu nedenle mimar ve mühendis elinin değeceği yerel yönetim anlayışının farklı ve önemli bir gelişim göstereceğine inanıyoruz” dedi. Biçer, “Arkadaşımız Ulaş Çetinkaya’ya başarılar diliyoruz” diye konuştu.

 

YORUM YAP