DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“SEYHAN’IN GELİRLERİ ARTACAK”

Yayınlanma Tarihi :
“SEYHAN’IN GELİRLERİ ARTACAK”

seyhanmuhtarTürkiye Muhtarlara Birliği  üyesi muhtarlar Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret edip yeni görevinde başarılar diledi.

TEMİZLİK SORUNU

Mahallerde önemli sorunları olduğunu belirten muhtarlar bu sorunların çözüm noktasında belediye ile ortak çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Sorunların en büyüğünün temizlik ve yol sorunu olduğunu belirten muhtarlar çözüm önerilerini Başkan Karalar’a sundu.

PROJELER HAYATA GEÇMEYE BAŞLIYOR

Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar temizlik işinin belediyenin asli görevi olduğunu ve seçim öncesi paylaşılan projelerin biran önce hayata geçirileceğini söyledi. Karalar,”Temizlik ile ilgili olarak önemli sorunlar olduğu şikayetlerini alıyoruz. Bizler seçim öncesi çöpleri yerin altına alacağımızı belirtmiştik. Bu projenin çalışmaları başladı. Uygulama merkez mahallerden başlayacak” şeklinde konuştu.

 

MUHTARLARIN DESTEĞİ ŞART

Sorunlar ile ilgili olarak gerekli çalışmaların başladığını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediyenin de önemli sıkıntıları olduğunu ve bu sıkıntıların çözümü için muhtarların desteğini beklediklerini söyledi. Karalar,”Bizler seçimden önce söz verdiğimiz gibi sorunların çözümü için çalışmaya başladık. Belediyenin de önemli sorunları var. Bu sorunların başında maddi sorunlar geliyor. Belediyemizin bütçesi ekside, bizim halkımıza hizmet sunabilmek için öncelikle olarak bu bütçeyi artıya çekmemiz gerekiyor.  Belediyeye maddi kaynak yaratmamız şart. Belediyelerin 2 önemli gelir kalemi var. Bunlardan biri İller Bankası’ndan gelen para diğeri ise emlak vergilerinden elde edilen gelir.  Burada vatandaşlarımızı emlak vergisi konusunda uyarmamız gerekiyor. Bir yerden vergi alırken diğer yerden almamak olmaz. Bu yüzden vergilerin toplanması noktasında muhtarlarımızın desteğini bekliyoruz. Diğer bir sorunda İller Bankası’ndan gelen ödenek ile ilgili… ilçemizin şu andaki resmi nüfusu 772 bin civarında ancak resmi olmayan nüfusumuzun 850 bin civarında olduğu söyleniyor. Bizler nüfusa kayıtlı olmayan vatandaşları bulup kaydettirebilir isek belediyemize daha çok para girer ve daha çok hizmet yaparız” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış