Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SEYHAN’DAN ‘YAZARLAR EVİ’

Yayınlanma Tarihi :
SEYHAN’DAN ‘YAZARLAR EVİ’

konakSeyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’ya Yazarlar Evi yaptırılacağını açıkladı. Tarihi bir konakta restorasyon çalışmalarına başlandığını ve buranın ‘Yazarlar Evi’ olarak kullanılacağını vurgulayan Başkan Karalar’ın bu müjdesi yazarlar arasında da sevinçle karşılandı.

 

Türkiye Yazarlar Sendikası Bölge Temsilcisi ve Çukurova Sanat Günleri Genel Koordinatörü Çetin Yiğenoğlu da Yazarlar Evi önerisine sahip çıkan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

Tarihi bir konağın ‘Yazarlar Evi’ olarak kullanılacağını müjdeleyen Çetin Yiğenoğlu, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın büyük desteğiyle yaptırılacak yazarlar evinde ünlü yazarların konuk edileceğini ve sanatsal toplantıların burada gerçekleştirileceğini vurguladı.

Yiğenoğlu, “Eski vilayet bölgesindeki tarihi bir konak, hem söyleşi salonu, hem de konukların kalabileceği şekilde dizayn edilecek. Böylece ünlü yazarları orada ağırlayacağız. Yazar dostlarımızın sanatsal etkinlikleri de burada gerçekleştirilecek.” dedi

Sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı Zeydan Karalar’a teşekkür eden Yiğenoğlu, “Adana’da tarihi bir konağın Yazarlar Evi olarak düzenlenmesi yazarlar arasında büyük sevinçle karşılandı. Adana’nın böylesi önemli bir binaya ihtiyacı vardı. Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile bu tarihi binada incelemelerde bulunduk. Binanın üst katı konukların ağırlanacağı şekilde yapılacak. Burada konuk odaları bulunacak. Alt katında toplantıların ve söyleşilerin gerçekleştirileceği bir salon olacak.” diye konuştu.

Göreve geldikten sonra seçim döneminde söz verdikleri projeleri bir bir hayata geçirmeye başladıklarını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çetin Yiğenoğlu’na ‘Yazarlar Evi’ projesi için teşekkür etti. Adana ile ilgili yapılabilecek tüm projeleri değerlendirdiklerini belirten Karalar, “Ben yaptım oldu” yada “Ben bilirim” mantığından uzak gelecek tüm projelere açık ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile belediyeyi yöneteceklerini söyledi.

YORUM YAP