Gündem Adana

SEYHAN’DA ‘SAADET’ COŞKUSU

SEYHAN’DA ‘SAADET’ COŞKUSU
14 Mart 2014 - 10:41

yakupbudakSaadet Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak, Milli Görüş Belediyeciliğini Adana’da şaha kaldıracak projelerini  öz kaynakları kullanarak gerçekleştireceklerini  ifade etti. Seyhan İlçesi Yeşiloba Mahallesi’de düzenlenen ve Saadet Partisi Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok, Saadet Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Hamza Çalışkan,Seyhan Belediye Meclis Üyesi Adayları , Çukurova Belediye Meclis Üyesi Adayı Ömer Üner,  Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Beyaz , Yeşiloba Mahallesi Eski Muhtarı ve Muhtar Adayı Ata Ürün  ve çok sayıda partilinin katıldığı miting coşkulu geçti.

“Bir hilal beş yıldız iktidara hazırız” sloganları ile miting alanına gelen Saadet Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak, Saadet Partisi Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok, Saadet Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Hamza Çalışkan, halkı  Seyhan’lı Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte selamladı.

MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİNİN YAPACAKLARINI HERKESLER GÖRECEK”

Adana’da Milli Görüşlü kadroların iş başına gelmesi halinde Adana’nın çehresinin değişeceğini belirten Saadet Partisi Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok, Seyhan Belediye Başkan Adayı Hamza Çalışkan , Saadet Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yakup Budak, başta olmak üzere Milli Görüş Belediyeciliğini Adana ile tanıştıracak adayların iş başına gelmesi gerektiğini ifade etti. Mustafa Gözütok, ” Milli Görüşlü belediye başkanlarının Türkiye’nin bir çok ilinde yaptıkları ortada. Aynı şekilde daha da güzelini Adana ve ilçelerinde yapacak olan Milli Görüşlü belediye başkan adaylarımıza bir şans vermek gerekir. Adil ve adaletli belediyecilik yönetimini ortaya koyacak olan Milli Görüş Belediyeciliğinin neler yapacağını sizlerin  desteği sonrasında gösterebiliriz. ” dedi.

“REKLAM BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL; HİZMET BELEDİYECİLİĞİ YAPACAĞIZ”

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk’ün Seyhanlı’nın ödediği vergiler ile kendi reklamını yapmasını eleştiren Saadet Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Hamza Çalışkan, “ Seyhan’da portakal bahçelerini yok ederek kentsel dönüşüm altında binalar yaptılar. Halkın ödediği vergilerle bu binalara kendi reklamlarını asarak reklam belediyeciliği yaptıklarını gösterdiler. Bizler , Allah izin verir ve Seyhan halkımızın destekleri ile göreve gelirsek reklam belediyeciliği yerine hizmet belediyeciliği yapacağız. Gürselpaşa Mahallesi semt pazarının yanında bir mescit yok. Allah izin verirse bunu biz yapacağız. Bu nedenle Saadet diyelim. “ dedi.

“SEYHAN VE ADANA’YI ÇİÇEK GİBİ YAPACAĞIZ”

Saadet Partisi’nin Adana’da kazanması halinde Adana halkının kazanacağını ifade eden Yakup Budak, Seyhan İlçesi başta olmak üzere tüm Adana’yı çiçek gibi yapacaklarını söyledi. Adana’ya ilişkin yapmayı planladığı projelere değinen Yakup Budak, “ Milli Görüş Belediyeciliğinde İşi ehline vereceğiz.Adaleti gözeteceğiz.İsraf etmeyeceğiz.Önce ahlak ve maneviyat prensibini esas alacağız.Kapımız herkese açık olacak.Hızlı, doğru, kaliteli, estetik hizmet,İnsan odaklı sosyal belediyeciliği birlikte hayata geçireceğiz.”  Şeklinde konuştu.

“YAPACAKLARIMIZI HALKA DANIŞATAK YAPACAĞIZ”

Adana’da yapmayı planladıkları projeleri vatandaşa danışarak yapacaklarını ifade eden  Yakup Budak, “Adana’da stres şehirleri değil, huzur dolu mahalleler ve bahçeli evler projemiz olacak. Rantsal değil kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Kimsesizlere ve sokakta kalanlara barınma evlerimiz ve  dar gelirliler için sosyal konutlarımız olacak. Her mahalleye Osmanlı çeşmesi yapacağız. Tepebağ’ın tarihi dokusuna kavuşturularak İlçelerimizin tarihi mekanlarının ve doğal güzelliklerinin turizme kazandırılmasını sağlayacağız. Sarıçam mesire alanı düzenlemesi yapılacak. “ dedi.

PROJELERİNİ VATANDAŞLARLA PAYLAŞTI

E-5’ten ışıksız geçiş projesi ve Demiryolu üzerindeki üzerindeki hemzemin geçitlerin kaldırılması projesini hayata geçireceklerini ifade eden Yakup Budak, “Karaisalı-Pozantı arasında yol açılması, Kozan -İmamoğlu-Aladağ-Pozantı yolunun yapılması, Gökdere Barajı -Mansurlu arasında yol yapım projesini hayata geçireceğiz. Metronun verimli kullanılması için ek güzergahların yapılmasını sağlayacağız.  Hastane bölgelerine, hasta yakınları için belediye konukevlerini yapacağız. Evlenecek gençlere çeyiz yardımında bulunacağız., Sokak çocuklarının topluma kazandırılmasını sağlayarak ; Kadınlara, gençlere yönelik meslek edindirme kursları ve öğrencilere destek projemizi hayata kazandıracağız.” Şeklinde konuştu.

“İNSAN ODAKLI SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ ESAS ALACAĞIZ”

Çocuklar ve gençler için rehberlik ve eğitim merkezlerinin kurularak spor alanlarının arttırılmasını sağlayacaklarını ifade eden Yakup Budak, “Her semte engelli evi projesi,Her semte emekli ve yaşlılar için hizmet evi, Regülatör köprü- Eski Baraj arasında nehir çevre düzenlenmesi yapılarak nehrin saltanat kayıklarıyla gezinti alanı olarak düzenlenmesi,Parklarımızın daha işlevsel hale getirilerek çocuk, genç, yaşlı, emekli, kadın ve engellilerimiz için yaşam mekanı haline getirilmesi projemizi birlikte yapacağız. Yayla ve dağ turizminin geliştirilerek ; Seyhan baraj gölü etrafında halka açık piknik alanları düzenlenmesini yapacağız. Adana’mıza yaraşır kongre ve kültür merkezini yaparak ; Yumurtalık, Karataş ilçelerimizdeki sulak alanların geliştirilmesi, göçmen kuş izleme seyir alanlarının oluşturulmasını sağlayacağız. ASKİ  kapsamında 7 tona kadar ücretsiz içme suyu  imkanını halkımıza sağlayacağız. Hayvanat bahçesi kurularak; Merkez Camii çevresine Osmanlı çarşısı kurulmasını sağlayacağız.İmar uygulamalarında uzlaşma kurullarının oluşturulması, her konuda sivil,toplum kuruluşları ile işbirliği yapılması,Adana’nın batısına organize sanayi bölgesinin kurulmasını birlikte yapacağız.Çiçekçilik organize ihtisas sanayi bölgeleri kurularak,,Adana’nın Türkiye ve bölgenin çiçek üretim merkezi haline getirilmesini sağlayacağız.” Diye konuştu.