DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.243,050.741

SEYHAN’DA KADIN EMEĞİ VE GÜCÜ İLE VAR

Yayınlanma Tarihi :
SEYHAN’DA KADIN EMEĞİ VE GÜCÜ İLE VAR

Üretimi yönetim anlayışı olarak benimseyen Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi’nde  kadınlar üretim sürecine katılıp, Seyhan’ın geleceğinde söz sahibi olurken, emekleriyle üretip kent ve ülke için de değer yaratıyorlar.

 

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Akay, kadınların toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı.

Başkan Akay, “Kadının olmadığı, kadın elinin dokunmadığı yerde demokrasi de özgürlük de adalet de olmaz. Kadın ve erkek eşitliğini toplumsal yaşamın her alanında hakim kılmak çağdaş medeniyet hedefine ulaşabilmemiz için en gerekli koşuldur. Seyhan’da kadın istihdamını artırıp, kadınların ekonomik özgürlüğünü kazanmalarına katkıda bulunurken, kadın emeğinin ve gücünün hem görünür hale gelmesini sağlamaya çalışıyoruz. Biz kadınlarımıza her açıdan güveniyor ve inanıyoruz. Seyhan Belediyesi’nde kadınlar ve erkekler, halkımız ve ülkemiz için birlikte üretiyor, birlikte değer yaratıyor,  birlikte mücadele ediyor. Aydınlık bir gelecek hedefine de kadınlar ve erkeklerle birlikte ulaşacağız. Her biri emekçi olan kadınlarımızın gününü en içten duygularla kutluyor, bağımsız, özgür ve çağdaş bir Türkiye için verdikleri emeklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YORUM YAP