DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SEYHAN’DA 23 NİSAN COŞKUSU

Yayınlanma Tarihi :
SEYHAN’DA 23 NİSAN COŞKUSU

kenansenbayrakİşadamı ve Seyhan Belediye Meclis Üyesi Kenan Şenbayrak’ın yaptırdığı ve kendi ile eşinin ismini verdiği Şengül-Kenan Şenbayrak İlkokulu’nda ilk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşku ile kutlandı. Etkinliğe Şengül ve Kenan Şenbayrak çiftinin yanı sıra Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Eğitim-Sen Hukuk Sekreteri Güven Boğa ile birlikte öğrenci velileri katıldı.

ÇELİĞ TEŞEKKÜR ETTİ

Etkinliğe katılımlarından dolayı hayırsever Şenbayrak ailesine ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür eden Okul Müdürü Cavidan Çeliğ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın coşkusunu yaşadıklarını söyledi. Bu arada Şengül ve Kenan Şenbayrak çifti Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a katılımından dolayı çiçek verdi.

“23 NİSAN 1920 DEMOKRASİNİN TEMELİNİN ATILDIĞI GÜNDÜR”

23 Nisan’ın demokrasinin temelinin atıldığı gün olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Cumhuriyetin devamı için her şeyi yapacak bir nesil olarak bu günleri önemsediklerini söyledi. Karalar, ” 23 Nisan haftasında burada olmak bizim için ayrı bir mutluluk. 23 Nisan 1920 tarihi sıradan öylesine bir tarih değildir. Hem Türkiye için hem dünya için önemli bir tarihtir. O gün bu ülke kurtulmuştur. Bir padişahlık sisteminden kurtulup, özgür bireyin temeli atılmıştır.  Biz Cumhuriyetin evlatları olarak, Cumhuriyetin devamı için her şeyi yapacak bir nesil olarak, bu günleri çok önemsiyoruz. Dünyada örneği olmayan bu günü Mustafa Kemal çocuklara armağan etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ilan etti. Biz bu günü unutmayacağız unutturmayacağız” şeklinde konuştu.

KARALAR: OKULLARIMIZIN EMRİNDEYİZ

Seçimlerden önce okula geldiğini ve müdire hanımla görüştüğünü belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar o gün bazı sözler verdiğini ve imkanlar çerçevesinde eğitim kurumlarının hizmetinde olduklarını söyledi. Karalar,”Seçimlerden önce bu okula gelmiştim. O gün müdire hanım ‘Bazı eksiklerimiz var, yardımcı olur musunuz?’ demişti. Ben de seçildikten sonra elbette demiştim. Seçildik ve buradayım. Şunu şuradan açıkça söylemek isterim ki; Okullarımızın emrindeyiz. Eğitim kurumlarına imkanlarımız çerçevesinde her türlü yardımı yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından minik öğrenciler gösterilerini sunarken gösteriler protokol ve velilerce ilgi ile izlendi. Programın sonunda ise 23 Nisan’a özel hazırlanan pasta hep birlikte kesildi.

YORUM YAP