Gündem Adana

SEVİNÇ VE NEŞE GÜNLERİ…

SEVİNÇ VE NEŞE GÜNLERİ…
13 Ekim 2013 - 12:20

mahmut_celikcanYüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda Tüm İslam aleminin bayramını kutladı. Başkan Çelikcan ‘ Bayram bir sevinç ve neşe günüdür. Yüce duyguların coştuğu, sevgi ve saygı, hislerinin müminler arasında alabildiğine canlandığı güzel günlerden biridir. O günde yardımlaşma ve kaynaşma son sınırına varır.’ diyerek bayramın önemine değindi.

Kurban Bayramı’nın coşku ve huzur içinde geçmesini temenni eden Başkan Çelikcan ‘Bayramlarda küskünler barışmalı, yaşlılar ziyaret edilerek hayır duaları alınmalı ve çocukları da sevindirmeyi ihmal etmemeliyiz.’ dedi.

Bayramın hüzne dönüşmemesi için özellikle seyahate çıkacak olanların trafik kurallarına da mutlaka uymalarını isteyen Başkan Çelikcan ‘Her yıl bayramlarda binlerce insanımız trafik kazasında kaybediyoruz. Bayram bir sevinç ve neşe günüdür.

Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Kurban Bayramınız kutlu olsun’ dedi.

marmaris tekne turu