Gündem Adana

“SEVGİLİ DOKTOR” İZLEYİCİSİYLE BULUŞTU

“SEVGİLİ DOKTOR” İZLEYİCİSİYLE BULUŞTU
26 Aralık 2013 - 10:22

sevgili doktorAdana Devlet Tiyatrosu, 24 Aralık’ta (dün)düzenlenen gala ile sezonun üçüncü oyunu olan “SEVGİLİ DOKTOR” adlı oyunu seyirciyle buluşturdu.

Adana Devlet Tiyatrosu yapımı, Anton ÇEHOV’un yazdığı, Zeynep Su KASAPOĞLU’nun yönettiği “Sevgili Doktor” adlı oyunun galasına Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Jand. Bölge Komutanı Tuğg.Hamza Celepoğlu, Prof.Dr Hasan Fenercioğlu, İl Özel İdare Genel Sek.,Yüreğir Kaymakamı,Vali Yard. Ve çeşitli kurum ve kuruluşların müdürleri katıldı.

“Sevgili Doktor” adlı oyun, 24 Aralık 2013 – 11 Ocak 2014 tarihleri arasında Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat:20.00’de, Cumartesi günleri saat: 15.00’de ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

“Sevgili Doktor” adlı oyun, insanların  güçlerini ve güçsüzlüklerini soruşturan,  sınıfsal ayrımları ele alan, sömüreni ve sömürüleni anlatan,  kısacası “İnsanlık Hallerini”  hem sevgiyle hem de güldürerek seyirciye sunan, birbirinden bağımsız 8 kısa oyundan oluşan traji komik bir oyun. Oyunun Dekor Tasarımı Hakan Dündar’a, Kostüm tasarımı Funda Karasaç’a, Müzikleri Alper Maral’a, Işık tasarımı ise H.İbrahim Karahan’a ait.