DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SERGİLİ AÇILIŞ

Yayınlanma Tarihi :
SERGİLİ AÇILIŞ

sergiKadınlar Günü dolayısıyla Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri Kursiyerleri 6 ay boyunca ürettikleri ürünlerini “Nev Bahar Esintisi El Sanatları Sergisi”  adı altında Yüreğir Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi’nde sergilediler. Sergiye Adana Milletvekilleri Fatoş Gürkan Zopçuk, M. Şükrü Erdinç,  Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, AK Parti Çukurova Belediye Başkan Adayı Cüneyt Karaaslan, Yüreğir İlçe Jandarma Komutanı, Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve vatandaşlar katıldılar.

Sergide çini, seramik, cam fizyon, ahşap boyama, takı tasarımı, deri çalışması, halı-kilim dokuma kurslarına katılan öğrencilerin yaptıkları ürünler sergilendi. Serginin açılışını Dünya kadınlar günü dolayısıyla Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun’un eşleri birlikte yaptılar. Sergiye katılanlara Yüreğir Belediyesi Kültür Evlerinde üretilen ürünler hediye edildi.

Sergide bir konuşma yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan kadınların ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü.’ kutladı. Kadınlarımızın bir gün değil her zaman anılması gerektiğini belirterek ‘Toplumumuza yön veren, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren kadınlarımızdır. Kadınlarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek geleceğimizi garanti almış oluruz. Biz bu amaçla Kültür Evlerimizi yaparak öncelikle kadınlarımızın hizmetine sunduk.’ dedi.

Yüreğir deki Kültür Evlerinde üretilen ürünlerin pazarlanması amacıyla yeni yapılan Yüreğir Kültür Merkezi’nde yer verip bu ürünlerin tanıtım ve satışına yardımcı olacaklarını belirten Başkan Çelikcan ‘Kadınlarımız ürettikleri ürünlerini sergileyip  aile bütçelerine katkı sağlayacaklardır. Biz görev süremiz içerisinde kadınlarımıza her zaman önem verdik. Bundan sonra da önem vermeye devam edeceğiz.’ şeklinde konuştu.

Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı Kültür Evlerinin çok önemli yatırımlar olduğunu belirterek ‘ Görev yaptığım süre içerisindeki gözlemlerime göre Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Kültür Evlerini yaparak çok iyi bir alandan doğru bir teşhisle yola devam etmiş. Yüreğir şartlarında halkın faydalanacağı çok iyi bir iş yapmış. Yüreğir de her yaştan insan buralardan faydalanıyor.’ dedi.

AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç Yüreğir de Kültür Evlerinin önemli olduğunu belirterek ‘Ben buranın önceki halini çok iyi bilenlerden biriyim. Belediye Başkanımız Sayın Mahmut Çelikcan Yüreğir de çok iyi yatırımlar yapmış. Kültür Evleri, Kültür Park ve Kentsel Dönüşüm çalışmaları ilçenin çehresini değiştirmeye başlamış. Vatandaşına kim hizmet ediyorsa vatandaşımız da ona destek olmalıdır.’ şeklinde konuştu.

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Torun seçildiği takdirde kadın meclisi oluşturacaklarını her 3 ayda bir neler yapılabileceğini kadınlarla paylaşacağını belirtti.

Yüreğir Engelli Koordinasyon Merkezi’nde eğitim gören el sanatları, seramik, ve ahşap oymacılığı kurslarına katılan öğrencilere sertifikaları Başkan Çelikcan tarafından verildi.

YORUM YAP