Gündem Adana

SEN HANGİ POZDASIN?

SEN HANGİ POZDASIN?
17 Şubat 2014 - 21:42

pozDevlet Sanatçısı Esra Ülger’in yazıp oynadığı, ünlü Karikatürist- Yazar Metin Üstündağ’ın yönettiği, sanat yönetmenliğini Gülay Batur’un yaptığı “Asude Hanım Menopozda” Adanalı tiyatroseverlerle buluşuyor.

“Asude Hanım Menopozda” oyunu, toplumun dayattığı cinsel kimliğe, erotizme, ilişkilere çarpıcı bir bakış açısı getiriyor. Metin Üstündağ’ın kendine has rejisiyle kadınları ve erkekleri kahkahalara boğan oyunda menopoz, hanım hanımcık bir kadın olan Asude’nin içteki sıkıştırılmış duyguların patlamasına neden olur. Havada kadın ‘ped’lerinin uçuşmasına kadar olay ilerler. Oyun, her an ‘Eyvah! Sırada ne var ’ diyerek sizi pozdan poza sokuyor.  İki kişilik Inter-aktif oyunda rol alan Esra Ülger’e İstanbul Şehir Tiyatrosu oyuncusu Erhan Özçelik eşlik ediyor.

“Asude Hanım Menopozda”, İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi, Leman Kültür Merkezi ve çeşitli tiyatro merkezlerindeki gösterilerinin ardından bu sezon da 24 Şubat Pazartesi Günü Saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda izleyicisiyle buluşacak. Esra Ülger 15 yıldır Adana Devlet Tiyatrosu’nda  sahne aldı. ‘Kadıncıklar’, ‘Katip Çıkmazı’, ‘Tartuffe’, ‘Cadı Kazanı’, ‘Kadın, Savaş ve Barış’, ‘Aşk bir masaldır’, ‘İyi geceler Anne’, ‘Diğerlerinin adı Ali’ adlı oyunlarda rol alan Esra Ülger Feridun Karakaya, Dormen Tiyatrosu ve İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda da seyircinin karşısına çıktı.  İletişim.  0507 0623934