DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SARIYAKUP KİME SAHİP ÇIKTI?

Yayınlanma Tarihi :
SARIYAKUP KİME SAHİP ÇIKTI?

sonercetindestekCHP Çukurova Belediye başkan adayı Av. Soner Çetin, çocukluğu ve ilk gençliğini yaşadığı Sarıyakup’ta müthiş bir coşkuyla karşılandı. “Allah’ına gadar Adanalıyık” diyen Çetin, Ayakkabıcılar Çarşısı esnafına “Makamında oturan başkan olmayacağına” dair söz verdi.

DAVUL-ZURNA-ZILGIT VE SLOGAN

Yüreğir Şıhmurat’tan yıllar önce göçüp geldikleri Seyhan ilçesindeki Sarıyakup Mahallesi’ne giden CHP Çukurova Belediye başkan adayı Soner Çetin Ayakkabıcılar Çarşısı’nı ziyaret etti.  Soner Çetin, baba ocağında davul zurna, genç kızlar ile kadınların zılgıtları ve gençlerin attığı “Karaoğlan gelecek / Çukurova gülecek” sloganıyla karşılandı. “Bir yanda Kuş Pazarı vardı, öbür yanda 60 ve 69. sokaklar. Omzumuz düşük yürür, ayakkabımızın topuğuna basardık ve Allah’ına gadar Adanalıyık” diyen Çetin’in karşılanması coşkulu miting havasında geçti.

 

DİŞİ AĞRIYANIN YANINA KOŞARDIK

 

Sarıyakup Mahallesi’nde dostluğun ve kardeşliğin âlâsının yaşandığını hatırlatan CHP Çukurova Belediye başkan adayı Soner Çetin, “Dişi ağrıyanın yanına koşardık. Hâlâ da koşarız, koşarsınız. Ben sizi hiç unutmadım, sizlerle bağımı hiç koparmadım. Çünkü ben Sarıyakup’un çocuğum. Ben ‘ayağına çamur değmemiş olan adam belediye başkanı olmamalı’ diyorum. Yazın tozun-toprağın, kışın çamurun-yağmurun çilesini çektik. Çile nedir, sıkıntı nedir iyi biliriz. Onun için halkçıyız, halkımızla beraberiz.

SONER’İNİZLE GURUR DUYACAKSINIZ

Belediyeciliği kişisel beklentiler ya da çıkarlar için değil, halka hizmet olarak gördüğünün altını çizen CHP Çukurova Belediye başkan adayı Soner Çetin, şöyle devam etti: Öyle bir Çukurova yaratacağız, öyle bir hizmet yapacağız ve sürekli halkımızın içinde olacağız ki Türkiye’ye örnek sosyal demokrat belediyeciliğin örneği olarak gösterileceğiz. Sizler de Sarıyakup’un Karaoğlan’ı Soner kardeşinizle gurur duyacaksınız. Rakiplerimize öyle bir fark atıp seçim kazanacağız ki ‘Helal olsun bizim Soner’e’ diyeceksiniz.

YORUM YAP