Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SANAT SUYA YANSIYOR

Yayınlanma Tarihi :
SANAT SUYA YANSIYOR

yuregirsanatGeleneksel süsleme sanatı ‘Ebru’ Yüreğir Belediyesi Kültür Evlerinde yeniden hayat buluyor. Meslek edindirme eğitimleri kapsamında verilen Ebru kurslarına Yüreğirli kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.

EBRU SANATI YENİDEN HAYAT BULUYOR!

Yüreğir Belediyesi geçmiş değerlerimize sahip çıkıyor. Kaybolmaya yüz tutmuş sanatların korunmasına özen gösteren Yüreğir Belediyesi, meslek edindirme eğitimleri kapsamında Yüreğir Kültür Evlerinde Ebru sanatı kursu da veriyor. Özellikle Yüreğirli kadınlar bir yandan meslek sahibi olurken bir yandan da geleneksel sanatlarımızın yaşatılmasına öncülük ediyor. Usta eğitmenler tarafında verilen Ebru kursu ile kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimiz yeniden hayat buluyor.

BAŞKAN ÇELİKCAN; “DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ!”

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Ebru sanatına sahip çıkmakla aslında geçmişimize, değerlerimize, kültürümüze sahip çıkıyoruz. Sadece sanatı yaşatmakla kalmıyor kursiyerlerimize sanatın yanı sıra temel değerlerimizi de aktarmış oluyoruz. Milli değerlerine sahip çıkan nesiller yetiştirmek hepimizin görevidir. Gençlerimizi sanata yönlendirerek geleceğe stresten uzak, sabırlı, öz güveni yüksek nesiller yetiştirmiş oluruz. Yüreğirlileri bu tür etkinliklerden yararlanmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

TAKLİDİ MÜMKÜN OLMAYAN ESERLER!

Geleneksel süsleme sanatı olan Ebru taklidinin mümkün olmaması ile bilinir. Bu anlamda Ebru’da yapılan her çalışma özel sayılır. Ebru teknesi ise ebrucu için adeta bir deryadır. Ebrucu hayallerini yaşattığı bu deryada, sabırla işlenen desenlerin kâğıda geçmesiyle hayallerini gerçekleştirir.

YORUM YAP