Ankara Escortları

DOLAR32,2042% 0.07
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9907% 0.14
FRANG35,4255% 0.22
ALTIN2.504,08% -0,25
BITCOIN70.990,006.088

SAĞLIKLI BAYRAMLAR

Yayınlanma Tarihi :
SAĞLIKLI BAYRAMLAR

saglikli_kurbanSeyhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ‘sağlıklı kurbanlık seçmenin’ püf noktalarını açıkladı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, sağlıklı kurban seçiminde yapılması gerekli ilk kontrol hayvanın kulak küpesine sahip olup olmadığının tespitiyle başlıyor. Ayrıca hayvan eğer başka illerden şehrimize getirilmişse Veteriner Sağlık Raporu, aynı il içerisinde yetişmişse pasaportunun bulunması zorunludur.

Seyhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü veteriner hekimleri, kurbanlık hayvanların etrafına canlı bakan, hareketli, tüyleri parlak ve dik duruşlu olması gerektiğini belirtti. Uzmanlar, kurban edilecek hayvanda topallama ve vücudunda yara izinin bulunmaması gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca kurbanlıkların derisinin elle oluşturulan kıvrımlarının birkaç saniye içinde düzelmesinin de sağlık işareti olduğunu belirtti.

Veteriner hekimler, kurbanların sağlıklı olup olmadıklarının tespitinde en belirgin özelliğinin burun akıntısıyla gözlenebileceğini belirterek, “Dişlerinin tam olması, dili üzerinde herhangi bir morlaşma bulunmaması gibi temel özellikler kurbanın sağlıklı olduğuna işarettir” diye konuştu.

YORUM YAP