DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

RİSKLİ ALAN DEYİP GEÇMEYİN

Yayınlanma Tarihi :
RİSKLİ ALAN DEYİP GEÇMEYİN

arifsezerCHP Ceyhan belediye başkanlığı adayı Arif Sezer, “Ceyhanlıları uyarmaya devam etti. Sezer açıklamasında AKePe hükümetinin ‘Riskli Alan’ uygulamasını başlattığına değinerek istedikleri zaman istedikleri araziyi riskli alan ilan edip şıkım kararı alabiliyorlar” dedi.

Riskli Alan ilan edilen yerden habersiz olanların gerekli süreyi aşmaları halinde evlerinin yıkım bedellerinin de kendilerine ödetileceğini vurgulayan Arif Sezer “Hem evinizi başınıza yıkacaklar hem de yıkım bedelini sizden alacaklar” dedi.

Riskli Alan uygulamasının Adana’da başlatıldığına dikkat çeken Orman eski bakanı CHP Ceyhan belediye başkanlığı adayı Arif Sezer, geçici gündem yaratarak halkı hem uyutup hem de oyalıyorlar. Asıl amaçlarını takiye ile saklıyorlar. Emperyalist dayatmalarıyla hareket ediyorlar” dedi.

Yüreğir Küçük sanayi Çarşısı ‘Riskli Alan’mış!

Adana’da Riskli Alan uygulamasına geçildiğini belirten Arif Sezer ilk ‘Riskli Alan’ ilan ettikleri yer Yüreğir’de Hilton Oteli’nin ve Yüreğir kaymakamlığının karşısındaki Küçük Sanayi Çarşısı’dır. Buranın neresi risklidir?” dedi.

Riskli Alan tespitinde hangi kurum ve kuruluşların etkili olduğunun da net olarak bilinmediğini belirten Sezer, “ Yüreğir’deki Küçük Sanayi Çarşısı’nın neresi risklidir. Hilton Oteli Riskli Alan’da değildir, Seyhan Nehri’nin hemen kıyısında bulunan Yüreğir kaymakamlığı riskli değildir, ama Sanayi Çarşısı risklidir. Bunun mantığı şudur. “Ben burayı riskli alan ilan ettim ve yıkacağım. Sonra ne olacak? Riskli Alan’ın riskli olmadığı anlaşılacak ve bu arazi birilerine peşkeş çekilecek. Bunun mantığı budur. Yine Yüreğir’de Kışla Mahallesi’ni riskli Alan ilan ettiler. Kışla Mahallesini bilirsiniz. Neresi risklidir buranın? Evet, onlara göre risklidir. Çünkü Otoban’dan doğrudan doğruya Karataş’a açılması planlanan sahil Yolu üzerindedir ve birileri için çok iyi bir rant alanı olabilir” dedi.

Yarın aynı uygulama Ceyhan’da olabilir

Ayna uygulamanın yarın Ceyhan için de geçerli olabileceğini belirten Arif sezer açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:

“Benzeri uygulamanın yarın Ceyhan’da olmayacağının garantisini kim verebilir. Bu gün Yüreğir sanayi Çarşısı’nı ve Kışla Mahallesi’ni Riskli Alan ilan eden mülki Amir Yarın da Ceyhan’da en güzide semtlerden birini Riskli Alan ilan edebilir. Riskin tanımı hükümetin yetkili mercilerine bırakılmıştır. Şikâyet halinde bile hükümetin tayin edeceği adamlar karar vereceklerdir. Bu şu demektir, yarın mahallenizi de evinizi de elinizden alabilirler üstelik süreyi aşarsanız evinizi yıkacakları kepçenin mazotunu bile sizden alacaklardır.”

AKePe iktidarının bu faşist uygulamalarının karşısında Ceyhanlıların tek vücut halinde direnmelerinin mümkün olacağını belirten Arif Sezer, “ Bu amaç ile Belediye başkanlığı görevini kabul ettim. Bunların emperyalist uygulamalarına karşı Türk halkı bir şeyler yapabilir. Çaresiz kalındığı anda çare halkın kendisidir. Çare halkın partisi CHP’dir” dedi.

YORUM YAP