DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

RAHAT UYU MAVİ ÇOCUK

Yayınlanma Tarihi :
RAHAT UYU MAVİ ÇOCUK

mavicocukAdana’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ve organlarıyla 3 kişiye hayat veren Ali Utku Yücel’in adını taşıyan ‘Mavi Çocuk Ali Utku Yücel Masal Park’ açıldı. Yaklaşık 10 bin metrekare büyüklüğündeki parkta, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Keloğlan, Hacivat ve Karagöz, Kül Kedisi, Pinokyo gibi birçok masal kahramanlarının bulunduğunu söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, ‘Mavi Çocuğun adını ölümsüzleştirdik’ dedi,

Adana’da beynindeki tümör nedeniyle ameliyat edildiği hastanede hayatını kaybeden ve organlarıyla 3 kişiye hayat veren Ali Utku Yücel’in adını taşıyan park “Mavi Çocuk Ali Utku Yücel Masal Parkı’ halkın hizmetine sunuldu. Küçük bedeniyle 3 kişiye hayat veren Ali Utku Yücel’in adının ölümsüzleştirildiğini belirten Çukurova Belediye Başkan Yıldıray Arıkan, “Ali Utku’nun ölümü hepimizi derinden üzmüştü. Ancak, o küçücük bedeniyle 3 kişiye daha hayat vererek adını da ölümsüzleştirmiş oldu. Bizde Çukurova Belediyesi olarak ilçemizde Mavi Çocuğun adının yaşatılması anlamında bir park yaptık” dedi. Yurt Mahallesi Mahfesığmaz Postanesi yanındaki yaklaşık 10 bin metre kare büyüklüğündeki boş alanın parka dönüştürüldüğünü belirten Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Ali Utku’nun adına yakışır bir park oldu. Pamuk prenses ve yedi cüceler, keloğlan, hacivat karagöz, kül kedisi, pinokyo gibi masal kahramanlarının karekterleriyle parkımız donatıldı. Bununla birlikte parkta dinlenme alanları, süs havuzları, su değirmeni ve kamelyalar da yapıldı” dedi.
Ali Utku Yücel’in babası Kemal Yücel de bir konuşma yaptı. Parkın yapımında emeği geçen herkese teşekkür eder Kemal, ‘Hadi oğlum seninle birlikte teşekkür edelim emeği geçen herkese. Bizi bu sevgi çemberine alan senin adına sahip çıkan herkese birlikte teşekkür edelim” dedi.

Yağan yağmura rağmen parkı dolduran Adanalılarla birlikte parkın açılışı gerçekleştirildi. Buarada Adana Demirsporlu taraftarla da açılışa katılarak Mavi Çocuğu andı.

YORUM YAP