DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ÖZÜMÜZ ADANA, YÜZÜMÜZ ADANA

Yayınlanma Tarihi :
ÖZÜMÜZ ADANA, YÜZÜMÜZ ADANA

2Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, bu yıl ikincisi düzenlenecek Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında, adı Türkiye sınırlarını aşmış ünlü Adanalı’ları fotoğrafladığı “Özümüz Adana… Yüzümüz Adana…”  adını verdiği sergisi 12 Nisan tarihinde Adana Sheraton Hotel’de açılacak. 14 Nisan tarihine kadar sürecek olan serginin fotoğraf çekimleri sırasında yapılan sohbetler de ayrıca bir kitapta toplanacak. Kitabın imza günü de serginin açılışında gerçekleştirilecek.

3“Özümüz Adana… Yüzümüz Adana…” çalışmasında aralarında; Yaşar Kemal, Fatih Terim, Bedri Baykam, Ferdi Tayfur, Altan Gördüm, Ali Haydar Bozkurt, Menderes Samancılar, Dr. Mansur Beyazyürek, Emre Karayel, Ayşe Arman, Turgut Kazan, Nebil Özgentürk, Demir Karahan, Behzat Uygur, Levent Özdilek ve Aytaç Arman başta olmak üzere çok sayıda Adanalı ünlü isim Mehmet Turgut’a poz verdi. Fotoğraf çekimleri Adanalı Adnan Cam’a ait İstanbul’un en iyi Adana kebabını yiyebileceğiniz mekanlardan biri olan  “Adana İl Sınırı” adlı kebapçıda yapıldı.

4Mehmet Turgut’un objektifinden görüntülenen başarılı ve ünlü Adanalı’lar, serginin açılışına ve Portakal Çiçeği Karnavalı’nın 12 Nisan’da yapılacak kortej yürüyüşüne de katılacaklar.

YORUM YAP