DOLAR21,1700% 1.01
EURO22,7326% 1.16
STERLIN26,3660% 0.46
FRANG23,2388% 0.74
ALTIN1.320,97% 0,59
BITCOIN26.772,56-1.595

OTOHEYECAN

Yayınlanma Tarihi :
OTOHEYECAN

oto_centerOto Galerilerin şehir merkezlerinden taşınmasına bir destek de Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk’ten geldi. Konunun takipçisi olduğunu söyleyen Başkan Türk, 2. el oto pazarının da en kısa zamanda Mersin Oto Center’a taşınacağını duyurdu.

Meclis kararı var, uygulayacağız

Mersin Oto Center Yönetim Kurulu ve Oto Galerici esnafı, Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk’ü makamında ziyaret etti. Oto Galerilerin şehir dışında taşınması yönündeki İçişleri Bakanlığı yönetmeliği hakkında Başkan Türk’e bilgi veren Oto Center Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Akgül, yönetmeliğin uygulanması yönünde Büyükşehir Belediyesi ve Alt Birim Belediyelere büyük iş düştüğünü söyledi. Konunun takipçisi olduklarını ve oto galerilerin taşınması noktasında meclis kararı bulunduğunu anımsatan Belediye Başkanı Türk ise, Akdeniz Bölgesindeki oto galerici esnafına  kararı hatırlatıp, meclis kararını uygulayacaklarını söyledi. Türk, ”Daha önce Galericiler sitesi bitmediği için biraz esnek davranıyorduk. ama artık site hazır derhal taşınacaklar” dedi.

2. EL OTO PAZARI DA AÇIK OTO PAZARIDA TAŞINIYOR

Akdeniz Bölgesinde bulunan 2. El Oto Pazarı’nın da en kısa zamanda Mersin Oto Center’a taşınacağını da müjdeleyen Başkan Türk, “İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu bir yönetmelik var. Bu yönetmeliğe herkesin uyması şart. Bizim bölgedeki oto galerici esnaftan birçok vatandaşımızda şikayetçiydi. Özellikle kaldırım işgalleri yönünde birçok şikayet aldık. Bu şikayetler doğrultusunda zabıtamız gereken çalışmaları yaptı. Ancak şimdi kurulan Mersin Oto Galericiler Sitesi hem bizim bölgenin hem de diğer bölgelerin bu yarasına merhem olacaktır. En kısa zamanda oto galerici esnafımızın Mersin Oto Center’a taşınması yönünde görüşüp, konuyu hızlandıracağım. Bunun yanında açık otopazarı da otocentere taşınacak” şeklinde konuştu.

YORUM YAP