Gündem Adana

OPTİMUM’DA CUMHURİYET COŞKUSU

OPTİMUM’DA CUMHURİYET COŞKUSU
30 Ekim 2013 - 11:53

optimum_cumhuriyet_coskusuTürkiye Cumhuriyeti’nin 90. yaşı Adana Optimum Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerde  kutlandı. Çocuklar balonlarla eğlenirken alışveriş merkezinin tüm katlarına yansıyan müzik eşliğindeki 10. Yıl Marşı coşkuyu doruk noktaya ulaştırdı. Sahnelenen, ”Atatürk’ün Nutku” oratoryosunda” ise Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’son balosu vals ve zeybek’’ oyunu canlandırıldı.

Cumhuriyet bayramının adına yakışır şekilde kutlandığı etkinliklerde, ziyaretçiler, ”Atatürk’ün Nutku” konulu oratoryoyu büyük bir heyecanla izlerken bu anları ölümsüz kılmak için de cep telefonlarının kameralarından faydalandılar. Atatürk’ün ölümünden 8 ay önce Bursa’yı son ziyaretinde onuruna düzenlenen ve “Son Balo Vals ve Zeybek” olarak  anılan gecenin sahnelendiği gösterileri dakikalarca alkışlandı.

İki Türk Kadını

AVM ziyaretçilerinin duygu yüklü anlar yaşadığı oratoryonun yanı sıra sırtında mermi taşıyan bir Türk kadını ile modern Cumhuriyet kadınını simgeleyen canlı heykeller ise büyük hayranlık uyandırdı. Cİmnastik gösterilerinin de yapıldığı etkinlikler gün boyu sürdü.

marmaris tekne turu