Gündem Adana

OKUL MU ÇÖPLÜK MÜ?

OKUL MU ÇÖPLÜK MÜ?
13 Mart 2014 - 12:30

coplukCHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, mahalle statüsüne kavuşan köyleri gezmeyi devam ediyor. Yüreğir’de girmedik tek bir sokak, gitmedik tek bir köy bırakmamaya kararlı olan Orhan Bayram, ziyaret ettiği yerlerde büyük sevgi gösterileriyle karşılanıyor.

Abdioğlu Köyü de, CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram’ın deyim yerindeyse “Krallar gibi“ karşılandığı köylerden birisi oldu. Abdioğlu eski Belediye Başkanı Şerafettin Uçar’la birlikte köy sakinlerinden oluşan büyük bir kalabalık Orhan Bayram’ı kurbanlar keserek karşıladı. Köy sakinleriyle tek tek tokalaşan, esnafı ve pazaryerini gezen Orhan Bayram, daha sonra ise kahvehanede vatandaşlara hitap etti. Vatandaşlara, 30 Mart seçimlerinin Yüreğir için önemini anlatan Bayram, Yüreğir’deki bu seçimin CHP ile AKP arasında geçeceği vurgusunu yaparak şöyle dedi:

“Son anketler gösteriyor ki, CHP olarak AKP’den 3 puan öndeyiz. Mahmut Çelikcan Yüreğir’i kötü yöneterek bizim beş yılımızı çaldı. Artık bu beş yılı geri getiremeyiz ancak bir beş yılın daha kaybolmasını engelleyebiliriz. Bu nedenle 30 Mart’ta oylarınızı Çelikcan’ı gönderecek tek parti olan CHP’de birleştirin”

OKUL DEĞİL ÇÖPLÜK

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, seçim çalışmaları için gittiği Abdioğlu’nda Kazime Özler İlköğretim Okulu’nun çöplük içinde olmasına da isyan etti.

Köy sakinleri okulla ilgili olarak Yüreğir Belediyesi’ni defalarca aradıklarını ancak okulun çevre temizliğinin yapılmadığını belirterek; “Okulumuz çöpler içinde kaldı. Belediye gelip çöpleri almıyor. Eskiyen çöp kutularını yenilemiyor. Çocuklarımız çöplerin içinde okula gidiyor. Çevre düzeni yok. Her taraf çamur” diye yakındı. Orhan Bayram ise gittikleri her köyde hemen hemen aynı manzaraları gördüklerini belirterek; “Mahmut Çelikcan beş yıldır Yüreğir’deki mahallelere bakmadığı gibi köylere de hiç bakmadı. Bu çağda böyle okul olur mu? Çöpleri temizlemek nedir ki? Hiç mi aracın, elemanın yok. Bu açıkça halkı umursamazlıktır” diye konuştu.

KÖYLER ÇİLE DOLU

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram daha sonra Büyük Kapılı, Herekli, Kütüklü, Esenler, Yahşiler ve Çotlu köylerini ziyaret etti. Tüm köylerde şikayetler; “ içme suyu borularının sık sık patlaması, köylerde altyapı eksikliği, öğrencilerin ulaşımında zorluk, sağlık ocağı ve köy evi bulunmayışı” konularında yoğunlaşıyordu. CHP Yüreğir Adayı Orhan Bayram, köylülere belediye eliyle çözülebilecek olan sorunları göreve gelir gelmez en kısa zamanda çözmeye başlayacağını kaydederek “Yetkimizi, gücümüzü aşan konularda ise kolunuza girip hangi kapıyı çalacaksak birlikte çalacağız. Sorunlarınızın 24 saat takipçisi olacağız. Çünkü ben Yüreğirliyim. Burada doğdum, burada büyüdüm. Ben kaçacak göçecek bir yerim yok. Ben sizin sorunlarınızı çözmek için varım. Yeter ki siz 30 Mart’ta oylarınızı bölmeyin” diye seslendi.