Ankara Escortları

DOLAR32,2042% 0.07
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9907% 0.14
FRANG35,4255% 0.22
ALTIN2.504,08% -0,25
BITCOIN70.990,006.088

NASIL GEÇTİ HABERSİZ!

Yayınlanma Tarihi :
NASIL GEÇTİ HABERSİZ!

sadettinguney227 yıllık Çocuk Cerrahisi Hekimi olan Saadettin Güney, sağlık sorunları nedeniyle mesleğine ara verdiği süreçte “Nasıl Geçti Habersiz” başlığıyla mesleki yaşamını yazdığı Kitabın İmza Gününde kitabı imzalatmak isteyen hekim arkadaşları uzun kuyruk oluşturdu.

Adana Tabip Odasının organizasyonu ile düzenlenen ve şenlik havasında geçen Dr. Saadettin Güney’in ”Nasıl Geçti Habersiz” kitabının imza gününde Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan’ın yoğun gayreti göze çarptı.

sadettinguney1KİTAP YAZMAK TERAPİ OLDU

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olan ve 1999 yılında kronik bir hastalık tanısı alan ve sağlığı yıldan yıla bozulan ”Nasıl Geçti Habersiz” kitabının yazarı Dr. Saadettin Güney, yaptığı açıklamada “Amacım bir an önce iyileşip yeniden çok sevdiğim çocuk cerrahisine dönmek. ‘Nasıl Geçti Habersiz’ ilk kitabım. Bundan bir yıl kadar önce Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi 1988 mezunlarının oluşturduğu facebook sayfasında arkadaşlarıma herkesin tıbbiye ve meslek hayatında yaşadığı bir veya daha fazla anısını paylaşmasını istedim. İlk bir iki anımı paylaştıktan sonra yazmanın beni çok rahatlattığını ve bir tutku haline farkettim ve anılarımı yazmaya devam ettim. Dostlarım arkadaşlarım da yazdıklarımın çok akıcı ve samimi bir dilde olduğunu söyleyip, yazmam konusunda beni motive ettiler. Özellikle daha önce bir gazetede köşe yazarlığı yapan ve ”Sarı Sıcak Bir Yolculuk”, “Kağıt kayıklar” ve “Bu gece İstanbul” gibi kitapların yazarı Uzman psikolog Sayın Şebnem Kartal’ın her yazdığım anıya cevaben yazdığı maillerde teşvik edici sözleri anılarımın çoğalmasına ve bu anılarımdan bir kitap oluşturma fikrini geliştirdi. Yaşadıklarımı gelecek nesillere aktarabilmek, anlatabilmek, anlaşılabilmek için söz uçsa bile, yazının kalacağını bildiğim için, yazdım ve yazmaya devam edeceğim. Anılarımdan sonra kısa öyküler yazmayı düşünüyorum. Bu öyküler yaşanmış olaylarla beraber hayal gücümün bir harmanı şeklinde olacak. Yazmak gerçekten de çok rahatlatıcı, tam anlamıyla bir terapi ve yazdıkça daha çok yazmak istiyorum. Herkese edebi kaygılar içerisinde olmadan, içinden geldiği gibi yazmasını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

sadettinguney3Dr. Saadettin Güney’in ”Nasıl Geçti Habersiz” kitabının imza günü anısına yaş pasta kesilerek kutlama yapıldı.

YORUM YAP