tipobet

Gündem Adana

Egobet
Celtabet
Youwin

MÜZEYYEN ŞEVKİN’DEN DOBRA DOBRA…

MÜZEYYEN ŞEVKİN’DEN DOBRA DOBRA…
12 Şubat 2014 - 12:34

sevkinJeoloji Mühendisleri Odası Adana Şubesi eski Başkanı, CHP 24.Dönem Adana Milletvekili Adayı Müzeyyen Şevkin, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Şevkin, “Baskı artık aleni bir şekilde yapılıyor. Gizleme gereği bile duyulmuyor. Adana basın konusunda şanslı bir şehir. Mesleğin onuruyla, halkın haber alma hakkını gözeten gazetecilerin olduğu bir kentteyiz. Gazetecilerin özgür bir şekilde mesleğini icra etmesinin gerçekten zor olduğu bir dönemde elinizi taşın altına koyarak hareket ediyorsunuz. Bu nedenle yeni yönetime başarılar diliyorum. Adana için yaptığım çalışmalarda gerçekten destek gördüğüm Adana basınına teşekkür ediyorum. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti basın özgürlüğü konularında yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Fikirleri nedeniyle cezaevlerinde yatan gazetecilerin bir an önce özgürlüklerine kavuşmasını diliyorum. Türkiye’de ifade özgürlüğünün kısıtlanmasının önüne geçilmeli” dedi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de yaptığı açıklamada, basın çalışanlarının çok zor şartlar altında görevlerini yerine getirmeye çalıştığını söyledi. Esendemir, taşeronlaşma, sendikasızlaştırma başta olmak üzere özlük haklar konusunda da bazı sıkıntılar yaşandığını, gazetecilerin yazdıkları yazılardan, çizdikleri karikatürlerden ve yaptıkları yorumlardan dolayı baskı altında olduklarını, işlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Esendemir, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti olarak basın özgürlüğü, halkın haber alma hakkı gibi konularda duyarlı olduklarını, basın çalışanlarının haklarının savunulmasında üzerlerine düşeni yapmaya gayret ettiklerini, medyanın itibarsızlaştırılmasına karşı mücadelenin süreceğini dile getirdi.

taraftarium24

marmaris tekne turuip stresser