Gündem Adana

MHP’DE SEÇİM HAZIRLIĞI

MHP’DE SEÇİM HAZIRLIĞI
27 Nisan 2014 - 18:19

mhp Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için teşkilatlara “Hazırlıklı olun” mesajı verdi.

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, yerel seçimlerin ardından ilçe teşkilatlarına ve kazanılan belediyelere ziyaret turu başlattı. İzgioğlu, bu kapsamda ilk olarak, Adana’ya 200 kilometre mesafede bulunan Tufanbeyli’ye, ardından Saimbeyli, Feke, Kozan ve İmamoğlu ilçelerine ziyaretlerde bulundu. Bir gün sonra ise Ceyhan, Yumurtalık ve Karataş ilçelerine giden İzgioğlu, kaybedilen yerlerde “Neden kaybettik?” sorusuna cevap ararken kazanılan yerlerde ise hem teşkilatları hem de belediye başkanlarını tebrik etti.

Başkan İzgioğlu, ziyaretlerde seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmesinde, Adana’da temeli atılan MHP’nin yine Adana’da tarihinin en büyük başarısını gösterdiğini, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere toplam 9 belediye kazandığını belirtti. Kazanılan yerlerde rehavete düşmeyeceklerini söyleyen İzgioğlu “Kazanmak zor ama zirvede kalmak daha zor. Zirvedeki yerimizi korumak için daha çok çalışacağız. Kazandığımız başarı bizi şımartmayacak, aksine tevazu içinde olacağız. Kaybettiğimiz yerleri de kazanmak için çalışacağız. Bize destek veren, gönül veren herkese kapımız ve yüreğimiz açık olacak” diye konuştu.

İzgioğlu, ülke gündemine ilişkin konuşmasında da “Yerelde bu zaferi yaşarken ülke gündeminde bizi bekleyen iki seçim var. Biri Cumhurbaşkanlığı seçimi, biri de gelecek yıl yapılacak milletvekilliği seçimleri. Sayın Genel Başkanımız, Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olamayacağını çok haklı gerekçelerle açıkça ilan etti. Tarihin en büyük yolsuzluklarıyla anılan biri cumhurbaşkanı olamaz, olmamalı. Adaletli, vatanperver, kul hakkını gözeten, demokrasiyi özümsemiş birinin o makama gelmesi lazım. Şimdi bize düşen, biraz dinlendikten sonra, önümüzdeki seçimler için yeniden yollara düşmek ve daha çok çalışmaktır.” dedi.