Gündem Adana

METRO SERGİSİ

METRO SERGİSİ
05 Mart 2014 - 11:19

metroAdana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nca açılan “Metro ile zaman sevdiklerinize kalır” konulu fotoğraf sergisi Büyükşehir Tiyatro Fuayesi’nde açıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın açtığı serginin kokteyline Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Nermin Akray, Adana Büyükşehir Belediyesi Genel SekreterYardımcısı Ferat Yüksel, Ulaşım Dairesi Başkanlığı yöneticileri ve personeli katıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, hizmet anlamında neler yapıldığını gösteren serginin açılışını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Buradaki arkadaşlarımızın hepsini kutluyorum. Ulaşım Daire Başkanlığımızın ve Kent Estetiği Daire Başkanlığımızın yaptığı 125 km bisiklet yolu önemli bir hizmet. Real ve Carrefour alışveriş merkezlerine gidenler, kaldırımın ortasından giden mavi çizgiyi göreceklerdir. Mavi boyalı asfalt bisiklet kullanmak isteyen Adanalıların hizmetine sunulmuştur. Burada bulunan tüm bürokratlarımızı kutluyorum. Gece gündüz demeden Adanalı için çalışma yapıyoruz. Yine Atatürk Caddesi’nden Kenan Evren’e uzanan altgeçidin asfaltını bitirdik, aşınma tabakasını bir iki gün içinde tamamlayacağız. Hizmete devam ediyoruz. Hizmetin devamında da hiç bir tereddütünüz kalmasın. Adana’nın dünya kenti olması için yapılacak her şeyi gerçekleştiriyoruz. Hizmetlerimizle ilgili emeği geçenlere teşükkür ediyorum” dedi.

Fotoğraf sanatçıları Mehmet Köseli, Emine Uğurel, Mesut Demirel, Yusuf Kütük, Seda Mutlutürk’ün fotoğraflarından oluşan serginin açılışına katılanlara  slayt gösterisi de izlettirildi. Fotoğraf sanatçılarına plaket verildi.

Açılışta Zihni Aldırmaz, Genel Sekreter Nermin Akray ve bir dönem Ulaşım Daire Başkanı olarak görev yapan Genel Sekreter Yardımcısı Ferat Yüksel’e de plaket verildi.