DOLAR23,4941% 1.65
EURO25,3814% 1.24
STERLIN29,6171% 1.18
FRANG26,1104% 1.47
ALTIN1.483,92% 1,56
BITCOIN625.916-0.053

MESUT ERAY 50. SANAT YILINI KUTLUYOR

Yayınlanma Tarihi :
MESUT ERAY 50. SANAT YILINI KUTLUYOR

mesut_eray50 yıllık sevda öyküsünü bir dizi etkinlikle kutlayacak olan Adanalı Sanatçı Mesut Eray, tüm Adanalı sanatseverleri bu etkinliğe davet ediyor.

Adana büyükşehir belediyesi tiyatro salonunda gerçekleştirilecek olan 50 Yıllık Sanat Etkinliğinde Mesut Eray Fotoğraf Sergisi, Belgeseli, Şiirler, Mesut Eray Konseri ve değerli konuşmacılar katılacak.

Ben Adana Sevdalısıyım

Ömrünü Adana Sevdalısı olarak geçirdiğini dile getiren Adanalı Sanatçı Mesut Eray, “Adana benim doğduğum ve doyduğum kent. Ben 1950 yılında Adana’da doğdum. 1964 yılından bu güne müzik ve fotoğraf benim yaşam biçimim oldu. Adana, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde fotoğraf sergisi açtım. Çeşitli ödüllere layık görüldüm.  Adana insanına, doğasına, kültürüne destek olmak benim de görevim. Bu şiarla yılmadan, usanmadan Adana için Adanalı için, Adana’da sanat için çalıştım, yaşadığım sürece bu böyle devam edecek. 1 Şubat 2014 Cumartesi günü saat 14.00’da Adana Büyük Şehir Belediyesi Konser Salonunda ’50.’ Sanat Yılını kutlayacağım. Tüm Adanalıları ve sanatseverleri güzel bir gün geçirmeye davet ediyorum” dedi.

Mesut Eray:

1973 yılında Hey dergisinin düzenlediği ‘Çukurova Ses Yarışması’nda birinci oldu

“Mutluluğa Çağrı”, ‘Kurban Olam Gardaş” ve “Viran” isimli 45’likleri kendi besteledi.

Papazlar şebekesi, Kıbrıs Benim Vatanım ve Sarı Necmiye filmlerinin müziğini yapıp, rol aldı.

‘’Güzel Adana’’ adlı eseri ile 2004 yılı ALTINKOZA ‘jüri özel ödülü’ aldı.

Sabah, Güneş, Tercüman, Güney Haber gazeteleri ve Hey Dergisinin Almanya ve Arabistan muhabirliğini yaptı.

Adana’nın Sesi Musiki Derneği Kurucu Üyeliği, 0-6- Yaş Kimsesiz Çocuklar Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Kültür Sanat Derneği, Çukurova Ressamlar Derneği, Tema, Mesam ve Adana Fotoğrafçılar Odası Üyeliği, Çukurova Özürlüler Derneği Onur Başkanıdır.

Adana Valiliğinin düzenlediği  ‘Trafik’ konulu fotoğraf yarışmalarında 1.lik, 2.lik ve sergileme dalında ödüller aldı.

“Adana ve Türkiye’den Sevgiyle” adlı fotoğraf sergisini Almanya’da açtı.

Yaşamı boyunca biriktirdiği fotoğraf makinelerinin sergileneceği Yüreğir Belediyesince adına açılacak olan’’ Mesut Eray Fotoğraf Makineleri Müzesi” çalışmalarını sürdürüyor.

YORUM YAP