Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.09
EURO35,0494% 0.54
STERLIN41,1488% 0.47
FRANG35,2874% 0.44
ALTIN2.452,68% -0,37
BITCOIN69.882,03-0.14

MALİ MÜŞAVİRLER DAYANIŞMA GRUBU

Yayınlanma Tarihi :
MALİ MÜŞAVİRLER DAYANIŞMA GRUBU

malimusavirAdana’da Serbest Mali Müşavirler Dayanışma Grubu kuruldu. Dayanışma Grubu Başkanlığına Turgut Telli getirildi. Dayanışma grubu ilk toplantısını Adana İbis Otel’de gerçekleştirdi. Yoğun katılımla yapılan dayanışma grubu toplantısında konuşan Dayanışma Grubu Başkanlığına Turgut Telli, dayanışma gruplarını kimseyi ayrıştırmak ve ötekileştirmek için kurmadıklarını anlattı. Meslekte yaşanan sorun ve sıkıntıları en iyi bilen kişiler olarak grubu kurmalarında ki sebebin, meslekte yaşanan sorunların önüne geçmek olduğunu anlatan Telli, “Bugün burada mesleğimiz ve meslektaşlarımız adına dayanışmayı sağlamak ve güzel bir başlangıç yapmak adına bir araya geldik.” dedi.

ADANA – Adana’da 2016 yılında yapılacak olan Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçimleri öncesi Serbest Mali Müşavirler Dayanışma Grubu kuruldu.

Dayanışma grubu ilk toplantısını Adana İbis Otel’de gerçekleştirdi. Yoğun katılımla yapılan dayanışma grubu toplantısında konuşan Dayanışma Grubu Başkanlığına Turgut Telli, dayanışma gruplarını kimseyi ayrıştırmak ve ötekileştirmek için kurmadıklarını anlattı. Meslekte yaşanan sorun ve sıkıntıları en iyi bilen kişiler olarak grubu kurmalarında ki sebebin, meslekte yaşanan sorunların önüne geçmek olduğunu anlatan Telli, “Bugün burada mesleğimiz ve meslektaşlarımız adına dayanışmayı sağlamak ve güzel bir başlangıç yapmak adına bir araya geldik. Tüm camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Bildiğiniz üzere meslek yasamızın çıkışından buyana çeyrek asır geçmiş bulunmaktadır. Geçen bu süre zarfında, mesleğimiz toplumda sosyal statü bakımından kurumsallaşmış, saygınlığı olan iyi bir konuma gelmiştir. Buna rağmen mesleğimizin sorunları ilk günden buyana azalmak yerine, her geçen gün artmaktadır. Mali Müşavirlik mesleği, doğası gereği ekonomik gelişmelerden ve krizlerden en hızlı etkilenen, krizi en uzun süre his eden ve her geçen gün bürokrasiden gelen taleplerle daha da içinden çıkılmaz hale gelmiştir. Bu süreçte mesleki sorunlarımızı çözmek yerine, gittikçe büyüyen ve adeta kangren haline gelen bir çözümsüzlük yumağı haline gelmiştir. Çözümün bir parçası olarak düşündüğümüz Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetimi ise maalesef ki yasal zorunlulukları yerine getiren resmi bir kurumdan öte bir çaba göstermemekte ve sorunları çözmekte yetersiz kalmaktadır.” dedi.

Adana özelinde mesleğin etkin ve saygın bir konumu koruması ve geliştirmesi için projeler üretmek ve sorunları çözmenin gruplarının temel hedefi arasında bulunduğunu işaret eden Başkan Telli, “Bu hedefe uygun olarak hazırlamış olduğumuz çalışma programımız ve sorunları bilen kadrolarımız ile mesleki sorunları çözeceğimize olan inancımız tamdır. Tada bu sebeple dayanışma Grubunu kurmuş bulunmaktayız. Dayanışma grubumuz, dayanışmanın gücüne inanan, demokrasiye inancı tam olan, insan haklarına saygılı, meslek sorunlarımızın çözümünde katkı sunmak isteyen katılımcı yönetimi benimsemiş tüm meslek mensuplarının grubudur. İnancımız odur ki, duygu ve düşüncelerimiz bir seçime endeksli olmayıp hayat biçimi şeklinde, mesleğimiz devam ettiği sürece savunduğumuz ilkeler doğrultusunda devam edecektir.  Daha güzel bir Türkiye için, onurlu, başı dik, sorunlarına çözüm isteyen tüm meslek mensuplarımızı beraber olmaya dayanışma bayrağı altına toplanmaya çağırıyoruz.  Esleğimiz gereği ve geleceği için duyduğumuz kaygıyı ülkemizin geleceği içinde taşımaktayız. Unutulmamalıdır ki, örgütlü ve hedefini iyi tespit etmiş bir meslek örgütünün başarıya ulaşması için sadece çalışmaya ihtiyacı vardır. Geleceği ancak sahip çıkarak dayanışma ruhu içinde biz kurabiliriz. Dayanışma beraberlik demektir, dayanışma güçlü olmak demektir. Dayanışma benlik yerine birlik demektir. Dayanışma sorumluluk demektir.” ifadelerini kullandı.

Dayanışma Grubu Yönetimi şu isimlerden oluştu;

Başkan Turgut Telli,

Yöneticiler,Ömer Yurdaözer, Yusuf Çelik, Nuran Adıgüzel, Yusuf Heybet, Sibel Yüksel, Haluk Birgün, Şehnaz Gökdemir, Nazım Çetin.

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
  32,206132,2159% 0.09
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
  35,029535,0494% 0.54
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
  41,112041,1488% 0.47
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
  35,273235,2874% 0.44
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
  23,556723,5662% 0.26
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  3.923,694.010,13% -0,37
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  2.452,312.452,68% -0,37
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM
  69.882,03-0.14

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış