Gündem Adana

MAHMUT ÇELİKCAN NEREDE?

MAHMUT ÇELİKCAN NEREDE?
30 Ocak 2014 - 23:08

azimAdana’da siyasi hava iyiden iyiye ısınmaya başladı. Kuraklıkla mücadele eden çiftçimiz yağmur duasına çıkadursun sıcaklığa bir de siyasi atmosferde yaşanan bunaltıcı hava eklendi. Adettendir adaylar ortak toplantılarda mümkün mertebe hep birlikte boy göstermeye özen gösterir. MHP ve CHP’de gerçekleşen etkinliklerde bu gerçeği gözlemlerken geçtiğimiz günlerde servis edilen bir fotoğrafa takıldı gözümüz.
AKP’de tüm gözleri üzerine çeviren Seyhan Belediye Başkanı ve Adayı Azim Öztürk, sanki tek başına ziyarette bulunmuş gibi bir haber ulaştı haber merkezlerine. Ziyarette Büyükşehir Adayı Abdullah Torun, Çukurova Adayı Cüneyt Karaaslan ve Sarıçam Adayı Ahmet Zenbilci olmasına rağmen fotoğrafın öznesine oturtulmaya çalışılan Öztürk’ün bülteninde hiçbir adayın adına yer verilmemesi dikkat çekiciydi. Dikkat çeken bir başka ve aslında en önemli nokta ise Yüreğir Belediye Başkanı ve Adayı Mahmut Çelikcan’ın ziyarette yer almamasıydı.
AKP İl Başkanlığı ve yönetimin tamamının değişmesine neden olduğu öne sürülen Azim Öztürk ile Mahmut Çelikcan arasında da soğuk rüzgarlar estiğini duyumsuyorduk. Kayseri Erciyes Anadolu Derneği’ndeki sabah kahvaltısında sadece Mahmut Çelikcan’ın yer almamasını manidar karşılamak gerekiyor belki… Kimbilir belki de yerel seçimin sıcak atmosferinde bile bir araya gelmemeye özen gösteren ikili kurak havada soğuk rüzgarlar da estirebilir…
Belediye Başkanlığı öyle hamsi pişirmekle ya da kemençe çalmakla kazanılmaz…