Gündem Adana

KUYUMCULARIN ÇİFTE MUTLULUĞU

KUYUMCULARIN ÇİFTE MUTLULUĞU
09 Mart 2014 - 10:10

KUYUMCUAdana ESOB’ bağlı Adana Kuyumular Esnaf Odası Üyeleri, bir günde çifte mutluluk yaşadı.

Oda Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen “Kuyumcular Mesleki Dayanışma Gecesi” ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları aynı günde gerçekleştirildi.

Seyhan Oteli Seyhan Balo Salonu’nda yapılan geceye Adana Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ ile TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, AK Parti Çukurova Belediye Başkan Adayı Dr. Cüneyt Karaarslan, Birlik Başkan Vekili ve Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, ATO Meclis Üyesi Salih Talay ile ailesi, Başkan Oğuz Başman’ın babası olan Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf Odası Eski Başkanı Hakkı Başman ve çok sayıda kuyumcu esnafı da eşleriyle katılarak Oda Başkanı Oğuz Başman ile yönetimine destek oldular.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da, Başkan Başman’a gönderdiği mesajda, seçim ortamı nedeniyle yaşanan yoğunluktan Geleneksel Kuyumcular Mesleki Dayanışma Gecesi’ne katılamadığını belirterek, salonda bulunan tüm davetlilere selam, sevgi ve muhabbetlerini ileterek alkış aldı.

Oda Başkanı Başman da, geceye katılarak kendilerine güç verdiklerini belirterek, başta Vali Yardımcısı Karadağ ve Birlik Başkanı Barışık olmak üzere tüm dostlarına teşekkür ederken, “Bu sosyal aktiviteleri gerçkleştirmek için bir esin kaynağı, teşvik ve moral gerekiyor. Bu tablo, bu tür aktiviteleri biraz daha yukarılara taşımamıza vesile oluyor. Bugün Dünya Kadınlar Günü, kadınlar olmasa bizler ne yapardık. Kadınlar olmasa biz yine eski halimize devam edecektik. Temizlik, bulaşık, ev temizliği vs… Bu mesele tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan çıkar meselesine benziyor. Kadınlar olmadan biz bir hiç oluruz. Ama kadınlar da biz olmazsak, düğmesine basacak çamaşır makinesini alamazlardı. Demek ki, bizim de bu çatıda olmamız gerekiyor. Cenab-ı Allah bizleri seviyor, bir şekilde bir araya getiriyor. Bu tüm canlılarda da böyledir. Bugüne verdiğiniz katkılar ve katılımlarınızdan dolayı hepinize sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.

Başman, daha sonra Vali Coş’un mesajını davetlilere okudu, ardından katılımcı konukların tanıtımını yaparak, alkış aldı. Başman, geceye katılan tüm kadın konuklara birer karanfil, Başkan Yardımcısı Berkan Bugay da, darphanenin hediyesi olan üzerinde birer sembolik hatıra altını bulunan kartlardan dağıtarak takdir gördüler.

Vali Yardımcısı Karadağ ve Birlik Başkanı Kazım Barışık’ın salondan ayrılmasından hemen sonra AK Parti Çukurova Belediye Başkan Adayı Dr.Cüneyt Karaarslan, geceye eşiyle intikal ederek, kuyumculara hitaben kısa bir konuşma yaptı. Dr.Karaarslan, “Ben siyasetçi değilim, ama Çukurova’yı daha iyi yönetmek için oylarınıza talibim. Hepinize teşekkür ediyorum”diye konuştu.

Başkan Başman daha sonra eşiyle dansa çıkarken, ardından davul zurna eşliğinde sahneye çıkan üyeler, eşleriyle çiftetelli oynayarak gecenin tadını çıkardılar.

Başkan Başman ve Başkan Yardımcısı Bugay, gece boyunca tüm masaları dolaşarak, konuklarıyla yakından ilgilendi. Kuyumcular, mesleki dayanışma gecesinde sık sık sahneye çıkarak eşleriyle doyasıya eğlenip günün tadını çıkardılar.