Gündem Adana

“KUYRUKLU YILDIZ ALTINDA BİR İZDİVAÇ”

“KUYRUKLU YILDIZ ALTINDA BİR İZDİVAÇ”
14 Mart 2014 - 11:17

ADTAdana Devlet Tiyatrosu(ADT), “BECERİKSİZLER” adlı oyundan sonra bu hafta da İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun “KUYRUKLU YILDIZ ALTINDA BİR İZDİVAÇ” isimli oyununu Adanalı sanatseverlerle buluşturacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı olan, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın yazdığı, Yeşim Gökçe’nin oyunlaştırdığı ve Kazım Akşar’ın yönettiği, “KUYRUKLU YILDIZ ALTINDA BİR İZDİVAÇ” adlı oyun 18-22 Mart tarihlerinde Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü saat:20.00 de, Cumartesi günleri ise 15.00 de ve 20.00 de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde perde açacak.

Kültürlü ve zengin biri olan İrfan Galip, Halley Kuyruklu Yıldızı’nın dünyaya çarpacağı söylentileri üzerine mahallesinin kadınlarına bununla ilgili bir konferans verir. Kendisine uygun Türk kızı olmadığını düşünen İrfan Galip’in amacı,  seviyesini çok düşük bulduğu kadınlarla eğlenmektir. Ancak Konferansı takip eden kadınlardan birinden aldığı bir mektup, bu uçarı gencin fikirlerini tamamen değiştirir. İrfan Galip, mektubun sahibi, yüzünü hiç görmediği Feriha Davud’a aşık olur. Evlilik teklifine aldığı yanıt ise alışılmışın dışındadır. Feriha Davud, İrfan Galip’in teklifini kabul etmek için enteresan bir şart öne sürer ve oyun daha eğlenceli bir hal alır.
İki perde, 2 saat 5 dakika ve 18 kişilik kadroya sahip oyunun dekor tasarımı Şirin Dağtekin Yenen’e, kostüm tasarımı Medine Yavuz’a, ışık tasarımı Enver Başar’a, bestesi Murat Kodallı’ya, şarkı sözleri Yeşim Gökçe’ye ve koreografisi Tanju Yıldırım’a ait.