Gündem Adana

kÜÇÜK MİLLET MECLİSİ TOPLANDI

kÜÇÜK MİLLET MECLİSİ TOPLANDI
07 Nisan 2014 - 11:27

kmmAdana Küçük Millet Meclisi (Adana kMM) gündemdeki konuları tartışmayı sürdürüyor. Girişim toplantısı 13 Eylül 2008’de yapılan ve 9 Ekim 2008’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kamuoyuna duyurulan, ülkemizde Adana dahil 20 ilde oluşturulan ‘Ortak Çalışma Grubu-Adana kMM’ Adana Tabip Odası’nda bir araya geldi.

Önyargıların girmediği ve Avukat Mustafa Çinkılıç öncülüğünde toplanan mecliste genel gündem olarak ‘Seçimler ve Türkiye’, yerel gündem olarak da ‘Seçimler ve Adana’ masaya yatırıldı. 7 sivil toplum örgütü ve bir siyasi parti temsilcisinin katıldığı toplantıda, meclisin hazırladığı sunum eşliğinde değerlendirmelerde bulunuldu. Milletvekili karneleri ve Adana kMM’nin oluşum süreci ve ilkeleri hakkında bilgi verilen toplantıda Türkiye ve Adana’da kesinleşmemiş seçim sonuçları grafikler eşliğinde masaya yatırıldı.
Toplantının ardından kısa bir değerlendirme yapan Av. Mustafa Çinkılıç, toplantıda seçimlerde yoğun hile yapıldığı, çok miktarda geçersiz oy çıkması nedeniyle seçimlerin iyi organize edilemediği sonucunun ortaya çıktığını dile getirdi.
Siyasi parti ayrımı gözetmeden Adana’nın tüm milletvekilleri ve yerel yöneticilerinin de davet edildiği ‘Önyargılar Giremez’ Adana küçük Millet Meclisi toplantıları her ayın ilk Cumartesi günü gerçekleştiriliyor.