Gündem Adana

KIZILAY’DAN EĞİTİME TAM DESTEK

KIZILAY’DAN EĞİTİME TAM DESTEK
13 Nisan 2014 - 19:01

KIZILAYTürk Kızılayı Adana Şube Başkanlığı’nın yürüttüğü “Kütüphane Kuruyoruz Kampanyası” kapsamında hayırseverlerin katkısıyla  Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yaptırılan ve kendi adını taşıyan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Adana İl Milli Eğitim Müdür Vekili Muharrem Gelen, Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Kemal Akar, Teftiş Kurulu Başkanı Özkan Kalemci, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar açılışta yaptığı konuşmada, “Eğitim kurumlarımızın hizmetlerini kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kütüphanelerin yanında özürlü çocuklarımızın okuyabilecekleri sınıfları da okullarımıza kazandırıyoruz” dedi.

Akar, Türk Kızılayı’nın toplumun ve devletin yanında yardımcı rol oynamaya devam ettiğini belirterek, tamamı bağışlanan kitaplarla elde edilen bir kütüphanenin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Kütüphanenin oluşturulmasına katkı veren herkese teşekkür eden Akar, şöyle devam etti:

“Türk Kızılayı olarak eğitim kurumlarımızın hizmetlerini kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kütüphanelerin yanında özürlü çocuklarımızın okuyabilecekleri sınıfları da okullarımıza kazandırıyoruz. İnşallah Adana’da bu okuldan başlamak üzere diğer okullarda da bu tür engelli sınıfları açmanın gayreti içinde olacağız. Bu tür sınıflarla engelli çocuklarımızın daha modern bir eğitim almasını sağlama amacındayız. İstanbul, Tunceli ve ülkemizin değişik coğrafyalarında burada yaptığımız, yapacağımız gibi hizmetlere devam edeceğiz.”

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise kentte üçüncüsünü açtıkları kütüphanelerin sayısını 100’e çıkarmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Biz, ilmin ve bilimin okullarda verileceği kanaatindeyiz. Çocuklarımızı bilgiyle ve kitaplarla buluşturma adına bir nebze katkımız olduysa ne mutlu bize. İyilik bulaşıcı bir şeydir ve umarım bizden başkalarına da bulaşır. Ayrıca, bu okulda yaptıracağımız engelli sınıflarından Adana’daki tüm okullara birer tane yapma hedefindeyiz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Muharrem Gelen de Türk Kızılayı’nın Türkiye’nin dünyadaki gururu olduğunu vurgulayarak, Milli Eğitim ile sivil toplum kuruluşlarının iş birliğinin önemine dikkati çekti.

Gelen, “Başbakanımızın ifadesiyle Kızılayımız, bırakın ülkemizi, mazlum milletlerin çile çektiği her yerde vardır ve hepimizin parlayan yıldızı, gururudur. Bu çok güzel ve güzide kütüphane için Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Bütün sivil toplum örgütleriyle işbirliğinden yanayız. Eğitimin öneminden yanayız, okullarımızda Kızılay’ın yaptığı bilinçli çalışmaların çok daha üst düzeye çıkmasından yanayız. Bu duygularla çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Yapılan her bir kütüphanenin büyük eserler, büyük liderler meydana getireceğinin bilinciyle Adana ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Akar, Milli Eğitim Müdür Vekili Gelen’e Türk Kızılayı rozeti takarak, Kızılay gönüllüsü ilan etti.