Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘KİRAZ MEVSİMİ’ TUZAĞI

Yayınlanma Tarihi :
‘KİRAZ MEVSİMİ’ TUZAĞI

tuzakAdana’da sosyal medya üzerinden ulaştığı çocuklara; kendilerini ‘Kiraz Mevsimi’ adlı dizinin oyuncusu olarak tanıtan ve ‘Özge Güral’ hesabını kullanan kişi ya da kişiler, bağlantı kurdukları öğrencilere okul çıkışı hediye vereceklerini belirtip, tuzaklarına düşürmeye çalışıyor. Polis, olayla ilgili soruşturma başlatırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü de okullara yazı göndererek, öğretmenlerden öğrencileri bu konuda uyarmalarını istedi.

SONER KAN

ADANA – Adana’da kendisini dizi oyuncusu olarak tanıtıp, sosyal medya üzerinden ulaştığı ilkokul öğrencilerine kendisini; ‘Özge Güral’ olarak tanıtan kişi ya da kişiler, çocuklara okul çıkışında hediye verme bahanesiyle kandırmaya çalışıyor. Polis, olayla ilgili olarak soruşturma başlatırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü de okullara yazı gönderip, öğrencilerin uyarılmasını istedi.

OKULLARA ‘UYARI’ YAZISI

Olay, merkez ilçe Çukurova’ya bağlı 100. Yıl Mahallesi’nde yer alan Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi 2 öğrenciye sosyal paylaşım sitesi; ‘Facebook’ üzerinden atılan mesajlar sonrasında ailelerinin şikayeti üzerine ortaya çıktı. Ulusal bir televizyon kanalında ekrana gelen ‘Kiraz Mevsimi’ adlı dizide oynadığını söyleyen ve ‘Deniz Güral’ adlı kullanıcı adını kullanan kişi ya da kişiler, söz konusu çocuklara mesaj atıp bağlantı kurdu.

SANA HEDİYE VERECEĞİM

Çocuklarla tanışmak istediğini, onlara hediyeler aldığını yazan ‘Deniz Güral’ adlı kullanıcı; “Okul çıkışında hediyeleri sana vereceğim. Beni bekle ve kesinlikle öğretmenlerine, arkadaşlarına ve ailelerine söyleme” diye öğrencilere mesaj attı. Aynı kullanıcı, bu kez akşamüzeri ulaştığı öğrencilere; “Ben okula geldim. Hediyeleri vermek için seni bekledim. Fakat senin yanında baban vardı ve ben dönmek zorunda kaldım. Kimseye söylemezsen tekrar gelerek, bu hediyeleri sana vermek istiyorum” ifadesinin yer aldığı ikinci bir mesaj daha attı.

DENİZ GÜREL’İ KULLANDILAR

Yaşanan bu gelişmelerin ardından olay, ailelerin şikayeti üzerine polise bildirildi. Adana Emniyet Müdürlüğü’nce konu hakkında kapsamlı bir soruşturma başlatılırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de okullara ‘uyarı yazısı’ gönderildi. Kullanılan ‘Deniz Güral’ adlı hesabın sahte olduğu belirtilirken, bu ismin de özellikle tercih edildiği vurgulandı. ‘Kiraz Mevsimi’ adlı dizinin başrol oyuncularından ‘Deniz Gürel’ ile benzerliği dikkat çekerken, profil fotoğrafı olarak da yine Gürel’in fotoğraflarının kullanıldığı öne sürüldü.

‘SOSYAL MEDYA’DA UYARI

Adana’da yaşanan bu olay, sosyal medyayı da harekete geçirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürvekili Cumali Döşlü imzasını taşıyan bir yazı, ünlü sanatçı Volkan Konak’ın fotoğrafının yer aldığı ‘Kuzeyin Oğlu’ adlı bir kullanıcı tarafından Facebook’ta; “Lütfen çocuklarınızı uyarın ve görseli paylaşarak daha fazla yayılmasına katkıda bulunun” notuyla paylaşıldı. 16 Mart’taki bu paylaşımla birlikte kısa sürede binlerce kişi yaşananlardan haberdar oldu.

YORUM YAP