DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KİM KİMDEN KORKUYOR?

Yayınlanma Tarihi :
KİM KİMDEN KORKUYOR?

torun3 Kasım 2002 seçimleriyle birlikte iktidara gelen AK Parti’nin 12 yıllık iktidarı döneminde Türkiye’nin her alanda çağ atladığını dile getiren Torun, milletin bağrından kopup gelen dünya lideri Reep Tayyip Erdoğan önderliğinde ki AK kadroların millete hizmet yolunda saçlarını ağarttıklarını ve ömürlerini aziz gördükleri milletleri için harcadıklarını söyledi. 3 Kasım ruhunun Türkiye için yeniden şahlanış ve ayağa kalkma azminin miladı olarak görüldüğünü söyleyen AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, “İnşallah 30 Mart 2014 seçimleriyle birlikte bu yeniden şahlanış ve ayağa kalkma AK kadroların Adana yerel yönetimlerinde iş başına gelmesiyle birlikte kentimizde de başlayacaktır” dedi.

BİZİM YAPTIKLARIMIZI HAYAL DAHİ EDEMEZLER

Geçtiğimiz günlerde izdiham derecesinde bir katılımla açıkladıkları Adana’ya yapılacak olan 50 dev projenin yankılarının hala devam ettiğini kaydeden Torun, projelerinin Adana’yı Türkiye’de 2. İstanbul seviyesine getireceğini ve Adana’nın her alanda ülkenin lokomotifi olan bir kent halinde geleceğini belirtti. AK kadroların inançla ve istikrarla gerçekleştirdiği birbirinden önemli hizmetleri muhalefetin hayal dahi edemeyeceğinin önemle altını çizen AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, muhalefetle aralarında ki en bariz farkın kendilerinin icraatlarıyla milletin gönlünde sarsılmaz bir yer edindikleri, muhalefetin ise sadece popülist söylemlerle ürettiği hamaset ve hizipçiliğe endeksli siyaset olduğunu kaydetti.

30 YILDIR ADANA’NIN RANTINI KENDİLERİNE AKITTILAR

Adana’nın geçmişte ihtişamlı bir yerinin olduğunu ancak 30 yıllık bir rant zihniyetinin kenti her geçen yıl geriye götürerek köhne bir yapıya teslim ettiğini kaydeden Torun, gerçek AK Belediyecilik ile birlikte Adana’nın artık bu rant şebekelerinden bütünüyle temizleneceğini ve eskiden olduğu gibi yine Adana’nın ülkenin en ihtişamlı kentlerinin başında geleceğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın nasıl ki 12 yıl boyunca rant hortumlarını kendilerine ve yandaşlarına akıtanlarla mücadele edip rantı millete akıttığını anımsatan Torun, kendilerinin de Adana’nın başına çöreklenen 30 yıllık bu rant zihniyetinin elinden rant hortumlarını alıp, Adanalıya hizmet olarak akıtacaklarının önemle altını çizdi.

SORUYORUM; METRONUN BORCUNU NASIL ÇÖZECEKLER?

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Torun Adana’nın sırtına kene gibi yapışanların Metro borcuyla birlikte adeta kentin geleceğine ipotek koyduklarını söyleyerek, metro borcundan dolayı Büyükşehir belediyesinin her ay 19.5 Trilyon borç ödemesi gerçekleştirdiğini söyledi. Bu borcun döviz endeksli olmasından dolayı bir türlü bitmediğini ve yılda yaklaşık olarak 250 Trilyon civarında bir kaynağın metronun üzerinden rant şebekelerine akıtıldığını kaydeden Torun, muhalefetin ancak kuru gürültüyle Adanalıyı kandırdığını ve kentin sırtına bindirilen bu büyük borç külfetinden nasıl kurtulacağına dair somut bir çözümlerinin olmadığını kaydetti. Kendilerinin seçilmeleri durumunda bu borçla ilgili çok ciddi bir çalışma sergileyeceklerini ve merkezi hükümetle bu konuyu en kısa sürede çözümleyerek Adanalının üzerinde bir ipotek gibi duran bu büyük borçtan kenti kurtaracaklarını belirtti.

BİZDEN NEDEN KORKUYORLAR?

Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, muhalefetin tek korkusunun kendilerinin seçilmeleri durumunda bir daha asla Adanalıların kendilerine şans vermeyeceğini bildiklerini söyleyerek, bunun en güzel örneğinin ise 3 Kasım 2002’den beridir yapılan her seçimde AK kadroların oyunun artırarak milletin gönlünde sarsılmaz bir yer edinmesi olarak gösterdi. Adana’da 30 Mart 2014 tarihinden sonra yepyeni bir dönemin başlayacağını kaydeden Torun, hizmet noktasında AK kadroların tek hedefinin millet memnuniyeti olduğunu ve muhalefetin ise hedefinin  kendi rant hesapları olmasından dolayı AK kadroların iş başına gelmesinden bu yüzden korktuklarının önemle altını çizdi.

YORUM YAP