DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KAZANANLAR BELLİ OLDU

Yayınlanma Tarihi :
KAZANANLAR BELLİ OLDU

baroHukukçular Derneği’nde yapılan ödül törenine Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya, Baro Yönetim Kurulu Üyeleri, seçici kurul üyeleri ile ödül almaya hak kazanan öğrenciler, aile ve öğretmenleri ile birlikte katıldılar.

Adana Barosu tarafından Avukatlar Haftası etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen ilköğretim okulları arası “Çocuk Gözüyle Adalet” temalı resim yarışması ile Lise ve Dengi Okullar arası “Hukuk ve İnsan” konulu kompozisyon yarışmasında derece giren öğrencilere ödülleri törenle takdim edildi.

Hukukçular Derneği’nde yapılan ödül törenine Baro Başkanı  Mengücek Gazi Çıtırık, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya, Baro Yönetim Kurulu Üyeleri, seçici kurul üyeleri ile ödül almaya hak kazanan öğrenciler, aile ve öğretmenleri ile birlikte katıldılar.

Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, açılış konuşmasında bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı olan seçici kurul üyelerine teşekkür ederek, “Her biri ayrı bir dünya her biri ayrı bir değer olan yarınımızın teminatı gençlerimizi öncelikle kutluyorum. Büyük önder Atatürk’ün de belirtmiş olduğu gibi, çocuklarımız ışıklı birer çiçekler. Çocuklarımızı, yeteneklerini ve düşüncülerini sergiledikleri resim ve kompozisyon yarışmasıyla amacımız adalet, hukuk ve hakkaniyet ölçülerinde bilinçlendirmek ve özendirmektir. Bu sayede kendi içlerindeki yeteneklerini ortaya çıkarmaktı. Adana Barosu olarak görevde bulunduğum 17 aylık süre içerisinde  tüm kurum ve kuruluşlarla iletişime, diyaloğa ve işbirliğine her zaman açık olmayı hedefledik. Çocuklarımız ve gençlerimize hava, su ve ekmek gibi lazım olan bazı kavramları daha iyi anlamaları ve kafalarında netleştirmeleri bizim için önemliydi. Adalet ve hakkaniyet duyguları bir insan için olmazsa olmazlardır. Bu tür çalışmalarımız devam edecektir. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olan tüm herkese bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Ödül alan-alamayan tüm öğrencilerimizi gözlerinden öpüyor, kutluyorum.”dedi

Açılış konuşmasının ardından kompozisyon ve resim dalında ödül kazanan çalışmalar katılımcılara takdim edildi. Resim ve Kompozisyon dalında ilk üçe giren öğrenciler, çalışmalarıyla birlikte kürsüye gelerek ödüllerini aldı.

Yarışmaya resim dalında 35, kompozisyon dalında 28 çalışma katıldı. Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme neticesinde, Kompozisyon dalında “Sönmeyen Meşale” başlıklı yazısı ile birinci olan Piri Reis Anadolu Lisesi öğrencisi Ezgi Akgün’e ödülünü Baro Saymanı Avukat Ümit Büyükdağ Özdemir,  “İnsan İçin Hukuk” başlıklı yazısı ile ikinci olan Piri Reis Anadolu Lisesi öğrencisi Dilara Esgici’ye Avukat Elife Kumak, “Hukuk ve İnsan” başlıklı yazısı üçüncü olan Piri Reis Anadolu Lisesi öğrencisi Buket Şevval Dönbak’a, Hukukçular Derneği Başkanı Muhittin Göndermez takdim etti.

Resim dalında; birinci olan Manas İlköğretim Okulu öğrencisi Ali Emre Kuş’a ödülünü Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, ikinci olan Kazım Karabekir İlköğretim Okulu öğrencisi Meryem Özdemir’e Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, üçüncü olan Yaltır Kardeşler İlköğretim Okulu Öğrencisi N. Melisa Özuğur’a Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya takdim etti.

Programın sonunda Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, öğrencilerle birlikte pasta kesti.

YORUM YAP