DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KARŞINIZDA ‘MACBETT’

Yayınlanma Tarihi :
KARŞINIZDA ‘MACBETT’

final2Adana Final Okulları Tiyatro Topluluğu, yaşam başarısına örnek olacak bir etkinliğe daha imza atarak dünyaca ünlü “Macbett” adlı oyunu sahneledi. Lise öğrencilerinden oluşan tiyatro topluluğunun Çukurova Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sahnelediği bir savaş ve şiddet eleştirisi olan oyunu Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, Adana Final Okulları Genel Müdürü M. Turhan Orhan, okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler de izledi.

İzleyiciden büyük ilgi gören oyunun yönetmenliğini yapan tiyatro sanatçısı İlhami Özdemir, bireylerin kişisel gelişimleri ve hayattaki başarıları için ihtiyaç duydukları çalışmaları tiyatro sanatının engin olanakları temelinde yaparak sanat ve estetik algısı gelişmiş, iletişim becerisi yüksek bir neslin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla yola çıktıklarını belirterek, sonuçtan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Özdemir, Adana Final Okulları Tiyatro Topluluğu ile hazırladıkları oyunun eğitim sürecinde dünyaca ünlü Latin, İngiliz ve Rus tiyatro sistemlerinin çalışmalarından yararlandığını, elde ettiği tüm verileri bir oyunun dramatik yapısı içine yerleştirdiğinde ise öğrencilerin sahne başarısında beklenenin üzerinde bir artış tespit ettiğini söyledi.

Genç oyuncuların motivasyon ve yeteneklerinin göz ardı edilmemesi gerektiğinin altını çizen Özdemir, “Her biri görevlerini hayranlık uyandıracak bir ciddiyetle ve disiplinle yerine getirdiler ve itiraf etmeliyim ki bu üstün meziyetler Türkiye’de tiyatro yapan bir çok profesyonel tiyatroda bile yok.” diye konuştu. Adana Final Okulları yönetimine de öğrencileri sanata teşvik konusunda duyarlı davrandıkları için teşekkür eden Özdemir, önümüzdeki zaman diliminde bu alanda farklı çalışmalara imza atmayı hedeflediklerini de söyledi.

“Hem yaşam hem sınav başarısı” ilkesiyle hareket eden Adana Final Okulları’nın öğrencilerin yaşam başarısını arttırmaya yönelik çalışmalarına bir yenisini daha eklediğini vurgulayan Lise Müdürü Hakan Caner Taş da “Macbett” adlı oyunu başarıyla sahneleyen öğrencilerle gurur duyduklarını belirtti. Taş, oyunun ülke genelinde çeşitli platformlarda sahnelenerek Adana Final Okulları’nı temsil edeceğini söyledi ve hazırlık sürecinde emeği geçenlere de teşekkür etti.

YORUM YAP