Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KARNIYARIK TEHLİKE

Yayınlanma Tarihi :
KARNIYARIK TEHLİKE

hulusi_esendemirCHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Hulusi Güvel, Adana ve Adanalılar üzerinden kimsenin prim yapmaya çalışmamasını istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 23.Dönem Adana Milletvekili ve Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Hulusi Güvel, Adana’da 21.yüzyılda 300 metrelik bir alt geçidin onarımının bir yılda bitirilememesine tepki gösterdi.

Çalışmaları kapsamında Mimar Sani Erdoğan ile birlikte Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Hulusi Güvel, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu.

Karayolları Genel Müdürlüğü gibi saygın bir kurumun günümüzde işinin ehli olmayan insanlara bırakıldığını, teknik ve plandan yoksun bir yapıya büründürüldüğünü vurgulayan Güvel, “Karayolları Genel Müdürlüğü’ndeki karmaşık durum, Adana’nın da başına bela oldu. Adana’nın trafik keşmekeşi gözönüne alınmadan hareket edildi. Karnıyarık gibi bir ucube ortaya çıktı. Trafik daha da içinden çıkılmaz bir hale geldi. Yetkili makamlar Adanalılar’la dalga geçer gibi açıklamalar yaparak, çalışmaların ne zaman bitirileceğine yönelik net bilgiler veremedi. Hep söylediğimiz gibi Adana bu konuda da sahipsiz bırakıldı” dedi.

Adana’nın geçmişte kültür, tarım, spor ve sanayi devi olmasına rağmen, bugün komşu kent Mersin’de yapılacak nükleer santralin taşeronluğuna soyundurulmaya çalışıldığına değinen Güvel, “Nükleer santrallerin çevreye, doğal yaşama, tarım alanlarına ve insanlığa büyük zararlar verdiği dünyanın bir çok ülkesinde gün yüzüne çıkmışken, eski teknolojiyi ve beraberindeki tehlikeyi savunmak bir yana, Mersin’deki Odaların ve Sivil Toplum Örgütlerinin bile karşı çıktığı bir santralden Adana’nın yararlanabileceğini düşünmek son derece yanlıştır. Adana’dan nükleer santral girişimine destek verilmesi kabul edilemez…” diye konuştu.

Adana’nın iktidar partisi milletvekillerince de yalnız bırakıldığını söyleyen Güvel şunları dile getirdi:

“Malesef Adana’nın bakanı da, iktidar milletvekilleri de günü birlik ve Adana’ya, Adanalı’ya hiçbir faydası dokunmayan açıklamalarla yetiniyor. Yıllardır Adana’nın sağlığını düşünmeyenler, yerel seçimler öncesi bir kampüsün ucundan tutmuş sağa sola çekiştiriyor. -Şu gün temel atılacak, bugün temel atılacak- diyenler 11 yıldır sağlığımızla oynamaya devam ediyor. Kimse Adana’nın çıkarlarını gözardı edemez. Kişisel çıkarlarını Adanalı’nın önünde tutmaya çalışanlara asla izin vermeyiz. Buradan üniversitelerin sayın yetkililerine de çağrıda bulunuyorum. Diğer illerdeki bilim yuvalarında birçok başarı elde edilmişken, Adana’nın bu konuda geride kalmasına müsade etmesinler. Belediye başkanları ile kentin valisi arasında geçen tartışmalar, kavgalar artık son bulmalı. Kimse Adana ve Adanalı üzerinden prim yapmaya kalkmamalı…”

Güvel, Adanalılar’a güvendiğini ve iktidara 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde gereken dersi sandıkta vereceğine inandığını sözlerine ekledi.

Ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Hulusi Güvel’in milletvekilliği döneminde de basın camiasını yalnız bırakmadığını, gazetecilerle ilgili kendisine iletilen her sorunu TBMM çatısı altında dile getirdiğini söyledi. Esendemir, “Sayın Hulusi Güvel’e belediye başkanlığı aday adaylığı çalışmalarında başarılar diliyorum. Bölgesine, kentine ve kentlisine sahip çıkan herkese kapımız sonuna kadar açık. Parti ayrımı gözetmeksizin değerli insanlara destek vereceğimizi açık yüreklilikle belirtiyoruz” dedi.

YORUM YAP