Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KARNAVALDA ÇEVRE DUYARLILIĞI

Yayınlanma Tarihi :
KARNAVALDA ÇEVRE DUYARLILIĞI

karnavalcevreBu yıl 3.’sü düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı’na Çukurova Üniversitesi’nin değişik bölümlerinden farklı aktivitelerle destek verildi. Karnavalın bu yıl da en çok ilgili gören öğrencileri Çukurova Üniversiteliler oldu…

“Çevre duyarlılığı” temasıyla birçok aktivite ile karnavala destek veren Çukurova Üniversitesi ekipleri yoğun ilgi gördü. Elektrik enerjisi ile çalışan arabanının yanı sıra çevresel atıklardan kostümler yapılmasına kadar birçok alanda katılım sağlayan Çukurova Üniversitesi’nin Adana Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı da farklı bir konsept ile ders materyallerini karnavala taşıdı.

karnavalcevre2Öğrenciler 1 Yıl Boyunca Materyal Topladı

ÇÜ Adana Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı’nda okuyan 80 öğrenci yıl boyunca Çocuk Animatörlüğü dersinde sokaklardan topladıkları atıklardan yaptıkları kıyafetlerle karnavala katıldı.

Öğretim elemanları Sema Karan, Raziye Günay Bilaloğlu, Burcu Sultan Abbak’ın öncülüğünde cd, çikolata kabuğu, pet şişe, çöp torbası ve buna benzer birçok atığı toplayarak kıyafet yapan Adana Meslek Yüksekokulu karnavalda ellerinde taşıdıkları dövizler ile de çevre duyarlılığı mesajı verdi. 80 Kız öğrencinin tasarladığı kıyafetler ve sloganlar karnavala katılanlar tarafından alkış alırken beğeni ile izlendi.

YORUM YAP